Meta ukončuje podporu prvního modelu brýlí Quest, přijdou už jen bezpečnostní záplaty
i Zdroj: Meta / Oculus
Novinka Meta ukončuje podporu prvního modelu brýlí Quest, přijdou už jen bezpečnostní záplaty

Meta ukončuje podporu prvního modelu brýlí Quest, přijdou už jen bezpečnostní záplaty

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

10. 1. 2023 08:44

Společnost Meta oficiálně potvrdila, že ukončuje podporu první generace VR brýlí Quest. Bezdrátový hardware z roku 2019 dostal o rok později nástupce a na obzoru jsou další generace, další podpora ze strany výrobce tedy přestává dávat smysl. Až do roku 2024 ale firma přislíbila bezpečnostní aktualizace.

Reklama

  • Meta ukončila podporu brýlí Quest
  • Do roku 2024 nabídne aktualizace softwaru, ale už žádné nové funkce
  • Brýle budou dál fungovat s podporovanými aplikacemi a hrami

Ukočení podpory firma avizovala v emailu rozeslaném uživatelům. V praxi to znamená, že už brýle neobohatí žádnými novými funkcemi a přestane fungovat mechanismus vytváření skupin hráčů. Od 5. března také brýle přestanou fungovat s Meta Horizon Home. Uživatelé tedy nebudou moct zvát ostatní do svého virtuálního domova.

Na druhou stranu to ale neznamená, že by se z brýlí stalo pořádně drahé těžítko. Dále bude možné hrát nebo využívat podporované hry a aplikace. Až do roku 2024 pak nehrozí, že by systém headsetu zastaral a zely v něm neopravené bezpečnostní mezery.

Magazín IGN připomíná, že podporu prvního Questu už dříve ukončila třeba divize Meta BixBox VR se svým battle royale Population One.

První Quest už v roce 2020 nahradil modernější headset Quest 2, a letos by měl přijít nástupce Quest 3. Meta také spustila prodej lepší a dražší varianty Quest Pro. Ta nicméně není oficiálně dostupná v České republice.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz