Xbox Cloud Gaming zamíří na platformu Meta Quest, s Xbox ovladačem budeme ve virtuální realitě hrát na 2D "plátně"
i Zdroj: Meta
Novinka Xbox Cloud Gaming zamíří na platformu Meta Quest, s Xbox ovladačem budeme ve virtuální realitě hrát na 2D "plátně"

Xbox Cloud Gaming zamíří na platformu Meta Quest, s Xbox ovladačem budeme ve virtuální realitě hrát na 2D "plátně"

Radek Raudenský

Radek Raudenský

12. 10. 2022 08:38

Meta na své konferenci neoznámila pouze nové hry či high-endový VR headset Meta Quest Pro, ale také velkou spolupráci s Microsoftem. Díky vzájemnému partnerství se totiž na platformě Meta Quest objeví streamovací služba Xbox Cloud Gaming, a tedy i další masivní katalog her.

Reklama

  • Meta Quest oznámilo spolupráci s Xboxem
  • Společně do virtuální reality přenesou službu Xbox Cloud Gaming
  • Hrát budeme i hry, které v základu virtuální realitu nepodporují, a to na velkém plátně, společně s Xbox ovladačem

Jak totiž odhaluje oznámení na webu, aplikace se v rámci virtuální reality spustí na 2D „plátně“, kde budou moct hráči streamovat i hry, které virtuální realitu nepodporují, a to s pomocí připojeného Xbox ovladače. Aplikace Xboxu bude dostupná na Meta Quest Store, funkcionalita se tedy neomezí pouze na Meta Quest 2, podporovat jí bude i nový Meta Quest Pro.

Bohužel v tuto chvíli nevíme, kdy můžeme příchod Xbox Cloud Gaming na Meta Quest očekávat – společnost ale prozradila, že obě strany budou další detaily sdílet co nejdříve to bude možné.

Ve výsledku je ale spolupráce Meta Quest s Xboxem součástí masivního partnerství s celým Microsoftem. Společně totiž do virtuální reality přenesou také celý balíček Office nebo aplikaci Teams

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz