Letošní ceny BAFTA opanoval Returnal, oceněno bylo i It Takes Two nebo Ratchet
i Zdroj: BAFTA
Novinka Letošní ceny BAFTA opanoval Returnal, oceněno bylo i It Takes Two nebo Ratchet

Letošní ceny BAFTA opanoval Returnal, oceněno bylo i It Takes Two nebo Ratchet

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

8. 4. 2022 10:37

Včera proběhlo tradiční předání cen Britské Akademie pro nejlepší herní počiny loňského roku. Organizace BAFTA tentokrát nejvíce oceňovala akční roguelite hit Returnal, dvou cen se ale dočkala i úžasná kooperace It Takes Two nebo plošinovka Ratchet & Clank: Rift Apart.

Reklama

  • Nejvíce cen BAFTA získal Returnal
  • Uspělo i It Takes Two, Ratchet & Clank, Forza Horizon 5, Psychonauts 2 nebo Inscryption

Akční sci-fi Returnal studia Housemarque BAFTA odměnila za nejlepší zvuk, nejlepší soundtrack, výkon v hlavní roli (Jane Perry) a i za nejlepší hru obecně. Proměnilo tak čtyři z devíti nominací. Returnal zatím tolik oceňován nebyl, dosud se mohl chlubit jen cenou za nejlepší akční hru z The Game Awards a dvěma oceněními zvuku z D.I.C.E. Awards.

Po dvou cenách si odneslo It Takes Two (nejlepší multiplayer a původní značka) a Ratchet & Clank: Rift Apart (nejlepší animace a technický úspěch). V kategorii nejlepších debutů zvítězil nepříliš známý ručně kreslený titul TOEM. Uměleckým zpracováním zaujala působivá hudební plošinovka The Artful Escape. Ve vedlejší roli zaujala Kimberly Brooks jako Hollis Forsythe v Psychonauts 2.

Druhou BAFTA si připsala série Forza Horizon, pátý díl “exceloval” v kategorii nejlepší britské hry. Tisková zpráva připomíná, že Horizon sbírá nominace při každém vydání. Nejlepší rodinnou hrou prohlásila BAFTA Chicory: A Colorful Tale, hrou za hranicemi prosté zábavy je Before Your Eyes, adventura rozebírající duše a posmrtný život. Nejlepší vyprávění nabízí dle akademie “vybalovací” simulátor Unpacking, který zároveň uspěl v komunitní volbě EE Game of the Year. BAFTA ale registruje také genialitu karetního roguelike escape-room hororu Inscryption, v kategorii herního designu.

Ceny BAFTA se předávaly poosmnácté.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz