Epic ukončí provoz battle royale bojovky Rumbleverse. Servery budou vypnuty půl roku po spuštění hry
i Zdroj: Ubisoft
Novinka Epic ukončí provoz battle royale bojovky Rumbleverse. Servery budou vypnuty půl roku po spuštění hry

Epic ukončí provoz battle royale bojovky Rumbleverse. Servery budou vypnuty půl roku po spuštění hry

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

1. 2. 2023 08:00

Tom Henderson v pondělí předběžně informoval, že free-to-play titul Rumbleverse, za nímž stojí studio Iron Galaxy a také společnost Epic Games, půjde brzy ke dnu. A nyní už je to oficiální.

Reklama

  • Rumbleverse skončí 28. února
  • Hráčům bude vrácena veškerá jejich útrata
  • Autoři doufají, že se hra jednoho dne vrátí

Nalákat dostatek hráčů na live service dobrodružství se zdá být rok od roku těžší, zároveň se zdá, že již pomalu odeznívá éra battle royale her. Ubisoft by mohl vyprávět. 

V oficiálním vyjádření nicméně přímo nezazní, proč Rumbleverse končí. Příspěvek oznamuje, že se hra po druhé sezóně už nedočká dalšího obsahu, 28. února pak bude definitivně vypnuta. A pokud jste v ní náhodou utratili nějaké peníze, pak je získáte zpět. V posledním měsíci si na battle pass mohou zcela zdarma sáhnout úplně všichni hráči, k dispozici budou i dodatečné kosmetické předměty. 

Bližší detaily bohužel nenabízí ani příspěvek od studia Iron Galaxy. Autoři nicméně zmiňují, že snad nejde o úplný konec, stále doufají, že se hra jednoho dne v nějaké formě vrátí.

Rozhodnutí ukončit provoz však muselo přijít relativně náhle. V lednu se totiž objevila zpráva, že tchajwanská ratingová komise ohodnotila verzi pro konzoli Nintendo Switch. Portem se však evidentně zabývala zcela zbytečně.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz