
Za neúspěch Call of Duty: Vanguard může zasazení do druhé světové války. Na franšíze nyní pracuje tři tisíce vývojářů, tvrdí Activision
Call of Duty: Vanguard nedopadlo v hodnoceních úplně špatně, pro Activision Blizzard šlo ale o prodejní propadák. Samotné vedení to zmínilo hned několikrát a právě propad příjmů shazovalo na tento díl. V nové roční zprávě pro investory navíc odhaluje svůj názor na to, proč se tak stalo.
- Dle vedení Activisionu mohlo za neúspěch Vanguardu zasazení do druhé světové války, které hráče nezajímalo
- Nyní se pracuje na vůbec nejambicióznějším dílu v historii této série
- Počet vývojářů se vyšplhal na tři tisíce
Důvod je vlastně jednoduchý – dle vedení za to může fakt, že hráče zkrátka zasazení do minulosti nezaujalo. „Herní zasazení do druhé světové války nebylo v komunitě dobře přijato, navíc jsme nedodali dostatek inovací. S novým dílem v roce 2022 tyto chyby napravíme. Vývoj jak prémiového dílu, tak Warzone je veden zkušeným studiem Infinity Ward. Pracujeme na nejambicióznějším dílu v historii značky Call of Duty, přičemž na franšíze nyní pracuje více než tři tisíce vývojářů s tím, že půjde o podsérii Modern Warfare, která dokázala přinést vůbec nejúspěšnější hru v historii této značky,“ píše studio ve své zprávě.
Je jasné, že Activision musí v tomto roce navrátit sérii její slávu. Ještě před rokem zažívala série své nejlepší časy, kdy se napříč všemi tituly nacházelo 150 milionů hráčů. Od března roku 2021 ale začali hráči masivně odcházet a do této chvíle přišlo Call of Duty o 50 milionů hráčů. Na pokračování rebootovaného Modern Warfare i dalšího dílu Warzone jsou tak kladeny obrovské nároky i očekávání.