V Rusku údajně dochází k legalizaci internetového pirátství, jde o reakci na sankce Západu
i Zdroj: Netflix
Novinka V Rusku údajně dochází k legalizaci internetového pirátství, jde o reakci na sankce Západu

V Rusku údajně dochází k legalizaci internetového pirátství, jde o reakci na sankce Západu

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

14. 3. 2022 10:43

Řada různých zdrojů v posledních dnech hovoří o tom, že na území Ruské federace dochází k krokům vedoucím k postupné legalizaci softwarového i dalšího pirátství. Údajně tak stát reaguje na sankce, které na Rusko uvaluje Západ.

Reklama

  • Dle dostupných informací v Rusku dochází k “legalizaci” pirátství
  • Úřady potlačily regulace použití obsahu z nepřátelských zemí
  • Údajně chtějí i odblokovat populární torrentové trackery
  • Jde o reakci na západní sankce

Z nápadem dle magazínu IGN přišlo ruské ministerstvo pro místní rozvoj, které navrhlo uvolnit protipirátské regulace. De facto uvedlo, že by legalizace pirátských zdrojů měla pokrýt vznikající nedostatek digitálního zboží, zapříčiněný odchodem řady velkých společností z ruského trhu. V uplynulých týdnech totiž kvůli ruské agresi na území Ukrajiny ze země odešla jména jako Microsoft, Sony, Netflix, Warner Bros, Walt Disney Co. a další. Místní konzumenti obsahu tak nemají k dispozici řadu her, filmů, seriálů nebo hudby.

Státem podporované noviny Russkaja Gazeta později uvedly, že ruská vláda skutečně zrušila povinnost splácet poplatky držitelům ochranných známek a patentů ze zemí, které na Rusko uvalily sankce a jsou považovány za “nepřátelské”. Pokud je informace pravdivá, tak krok v podstatě legalizoval pirátství většiny světové produkce digitálního obsahu. Na druhou stranu se uvolnění netýká domácí, tedy ruské produkce, nebo například čínského softwaru a filmů.

Ruský poslanec Dimitrij Ionin dokonce navrhl, aby země odblokovala největší lokální torrentovou síť RuTracker. Zda k tomuto kroku došlo nelze potvrdit. Údajně přímo dle slov parlamentu mělo uvolnění uživatelům umožnit sledovat hollywoodské filmy.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz