PlayStation zastavuje prodeje her a dovoz konzolí do Ruska
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka PlayStation zastavuje prodeje her a dovoz konzolí do Ruska

PlayStation zastavuje prodeje her a dovoz konzolí do Ruska

Radek Raudenský

Radek Raudenský

10. 3. 2022 09:09

Dnes jsou to přesně dva týdny od prvního ruského útoku na Ukrajinu. Od té doby se z ruského trhu stáhlo velké množství firem včetně těch technologických či herních. Po delším rozhodování tak činí i PlayStation, který oficiálně zastavuje dovoz hardwaru i softwaru.

Reklama

  • K opatření vůči Rusku se přidává i PlayStation
  • Společnost zastavuje dovoz do Ruska i provoz celého PlayStation Store
  • Mateřské Sony přispěje dva miliony dolarů na pomoc dětem a uprchlíkům

Prvotní „opatření“ herní divize Sony bylo zastavení prodeje nejnovějšího Gran Turismo 7, nyní se ale rozhodnutí rozšířilo na zastavení prodeje všeho digitálního obsahu, zároveň už nebude PlayStation do země dovážet žádné konzole ani další fyzické předměty.

„SIE se přidává ke globální komunitě volající po míru na Ukrajině. Zastavili jsme všechny dovozy softwaru i hardwaru, vydání Grand Turismo 7 a fungování PlayStation Store v Rusku,“ oznamuje společnost v tiskové zprávě. V reakci na invazi přispěje mateřské Sony dva miliony dolarů na organizaci United Nations High Commissioner for Refugees a Save the Children.

Naposledy svůj postoj k ruské invazi na Ukrajinu oznámili vydavatelé Take-Two a Ubisoft. Obě společnosti zastavily prodej svých her v Rusku, Take-Two své rozhodnutí rozšířilo i do Běloruska.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz