Take-Two a Ubisoft přestávají prodávat hry na území Ruska a Běloruska
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Take-Two a Ubisoft přestávají prodávat hry na území Ruska a Běloruska

Take-Two a Ubisoft přestávají prodávat hry na území Ruska a Běloruska

Radek Raudenský

Radek Raudenský

8. 3. 2022 10:16

Za uplynulý týden se v Rusku pozastavily prodeje mnoha celosvětových značek, včetně těch herních. Své služby zde omezil Microsoft, CD Projekt či EA. Katalog největších vydavatelů vyhýbající se Rusku nyní doplňují další dvě společnosti – Take-Two a Ubisoft.

Reklama

  • Take-Two oznámilo ukončení prodejů, instalací a marketingu v Rusku i Bělorusku
  • Ubisoft zatím pozastavuje pouze prodeje her, a to v Rusku

Take-Two tento krok učinilo spíše potichu, své vyjádření následně poskytlo několika zahraničním webům. „Situaci na Ukrajině jsme sledovali se zármutkem a obavami. Po důležitém rozhodnutí jsme minulý týden zastavily všechny nové prodeje a marketingové činnosti, zároveň nedovolujeme hráčům instalovat nové hry, a to napříč všemi značkami v Rusku i Bělorusku,“ oznamuje vydavatel.

Ubisoft oznámil změnu svých podmínek skrze blogový příspěvek. Zde vyjádřil podporu zdejším zaměstnancům a celé Ukrajině, přičemž vzhledem k celé situaci pozastavuje prodeje na území Ruska. 

Jak jsme vás informovali o víkendu, své aktivity zásadně omezují i další významní vydavatelé. Mezi ně patří EA či Microsoft, svou podporu vyjádřil i CD Projekt.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz