Ubisoft chce tvořit hry na bázi blockchainu, hráči by za hraní získávali zpeněžitelný obsah
Novinka Ubisoft chce tvořit hry na bázi blockchainu, hráči by za hraní získávali zpeněžitelný obsah

Ubisoft chce tvořit hry na bázi blockchainu, hráči by za hraní získávali zpeněžitelný obsah

Radek Raudenský

Radek Raudenský

2. 11. 2021 21:45

Ubisoft se i přes svou pozici herního giganta snaží občas přicházet s originálními koncepty. Nedávno jsme se dočkali vydání Riders Republic, ve vývoji je hra na motivy Avatara a ze svých franšíz vyvozuje různorodé spin-offy. Nyní chce francouzská společnost rozšířit své aktivity o svět blockchainu a NFT.

Reklama
Reklama

  • Ubisoft oznámil, že chce tvořit play-to-earn hry
  • Budou na bázi blockchainu, který Ubisoft delší dobu studuje

Už od roku 2018, kdy Ubisoft založil Strategic Innovation Lab a alianci Blockchain Games, se vývojáři snaží nalézt cestu, jak propojit blockchainy, kryptoměny a hraní. Cestu očividně našli, na poslední konferenci pro investory totiž vedení oznámilo, že chce vytvořit „play-to-earn“ hry, hráči by tedy za hraní mohli získávat obsah, který by následně bylo možné zpeněžit. 

Finanční ředitel Frédérick Duguet tvrdí, že díky spolupráci s několika menšími společnostmi má Ubisoft dobré know-how o tom, jak by tato technologie mohla ovlivnit gaming, přičemž studio chce být v tomto ohledu tahounem. Zatím jsme se ale nedozvěděli žádné konkrétní informace.

Ne všichni konkurenti NFT fandí – například Steam zablokoval všechny hry, které jsou postavené na blockchainu a dovolí nakupovat, prodávat či směňovat NFT nebo kryptoměny. Naopak Epic mírně zdrženlivě naznačil, že na jeho platformách budou mít tituly postavené na podobných technologiích svůj prostor.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz