Tvůrci Hitmana mají pracovat na exkluzivitě pro Xbox
Novinka Tvůrci Hitmana mají pracovat na exkluzivitě pro Xbox

Tvůrci Hitmana mají pracovat na exkluzivitě pro Xbox

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

1. 5. 2021 08:45

Studio IO Interactive dříve otevřeně přiznalo, že se momentálně věnuje vícero projektům – příkladem budiž Projekt 007 odhalený koncem loňského roku nebo letité potvrzení projektu pro Warner Bros. Interactive. Nyní se do pranice přidává i spekulace o exkluzivním projektu pro Xbox.

Reklama
Reklama

  • IO Interactive má podle spekulací pracovat na fantasy RPG s otevřeným světem
  • Hra má nést pracovní označení Project Dragon a má být v rané fázi vývoje

Zmínka o projektu přichází od Windows Central, kteří se opakovaně osvědčili přesností při určování zpráv o značce Xbox. Podle vlastních zdrojů a uveřejněném článku na GameIndustry.biz soudí, že vývojáři Hitmana pracují na nové AAA hře s kódovým označením Project Dragon.

„Bez dalších podrobností mohu prozradit, že máme ještě třetí univerzum, na kterém pracujeme a které se mírně odlišuje byť současně zůstává naprosto skvělé,“ prohlásil CEO IO Interactive Hakan Abrak v interview pro GameIndustry.biz. „Jedná se o projekt, o kterém veteráni našeho týmu snili už dlouhou dobu,“ pokračoval Abrak.

Dodatečnou pozornost si zaslouží povaha titulu. Ta – jak jste uhodli – nemá spadat do zavedeného mustru studia, ale naopak do vod RPG žánru s otevřeným světem a fantasy zasazením. Inu, představa je to zajímavá. Nakolik se však vyplní, je spíše ve hvězdách. Podle Windows Central se totiž projekt nachází na úplném začátku a samotné vydání má být léta vzdálené.

Aby svou domněnku dále podpořili, uvedli rovněž seznam pracovních pozic, jež mimo jiné listuje i nábor do stejnojmenného oddělení IO Interactive s názvem Dragon. Z opačné strany spektra se pak o potenciální spolupráci s Xbox Game Studios vyjádřil uživatel Twitteru Kobrille, jenž se specializuje na přinášení novinek k Xboxu.

„Někdy se v herním průmyslu objeví zpráva, která se zprvu jeví nezajímavě, nicméně v jádru předznamenává začátek něčeho ambiciózního a přímo napojeného na Xbox. Tento moment nastal právě tento týden. Takže ano, hádám, že králík je opravdu z klobouku. Je to teprve na začátku a léta vzdálené,“ uvedl Kobrille v reakci na zprávu o Project Dragon.

IO Interactive (IOI) se v poslední době značně rozrůstá. S vydáním třetího Hitmana otevřeli novou barcelonskou pobočku, jež se zařadila po bok IOI Copenhagen and IOI Malmö. Dodatečná zpráva studia v posledních týdnech navíc  hovořila o tom, že se společnost dočkala několika lukrativních nabídek o vlastní akvizici. Zda se jednalo o Microsoft nebo jiného zájemce, je pochopitelně nemožné soudit. Nicméně je pravdou, že právě Microsoft se měl už před několika lety o akvizici IOI pokusit.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz