IO Interactive zažilo nejlepší rok v historii studia. O pohádkové příjmy se postaral třetí Hitman
i Zdroj: Hrej.cz
Hitman 3 Novinka IO Interactive zažilo nejlepší rok v historii studia. O pohádkové příjmy se postaral třetí Hitman

IO Interactive zažilo nejlepší rok v historii studia. O pohádkové příjmy se postaral třetí Hitman

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

12. 10. 2021 09:48

Studio IO Interactive se pochlubilo finančními výsledky za fiskální rok 2021. Z nich vyplývá, že třetí Hitman zajistil velmi slušné příjmy.

Reklama

  • IO Interactive reportuje pohádkové příjmy
  • Hitman 3 vrátil do kasy 300 % původního rozpočtu
  • Studio nyní pracuje na Bondovi, údajně také tvoří open-world RPG pro konzole Xbox

Trojka vyšla v lednu letošního roku. Podle IO Interactive se vrátilo 300 % původního rozpočtu, hra se prodávala mnohem lépe než předchozí díly. A právě díky ní může studio nyní prohlásit, že zažilo zatím nejlepší rok ve své historii.

Agent 47 zabodoval díky slušným recenzím, na úspěchu se však podepsaly také další faktory. Autoři těžili ze stále probíhající pandemie, zároveň se sluší dodat, že na začátku letošního roku neměl zabiják žádnou velkou konkurenci.

Třetího Hitmana si navíc studio vyvíjelo i vydávalo úplně samo, může tedy shrábnout veškerý profit. A to se nyní samozřejmě hodí. V kancelářích se totiž aktuálně pracuje hned na dvou projektech. Holohlavý zabiják si užije zasloužené volno, štafetu převezme James Bond (Project 007). Další titul zatím nebyl oznámen, dle spekulací jde o fatasy RPG zasazené do otevřeného světa, které vzniká jako exkluzivita pro konzole Xbox.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz