Tencent možná investuje do Otherside
Zdá se, že Tencent si dále rozšiřuje své herní portfolio. Tato nadnárodní čínská společnost má podíl v mnoha herních studiích, jako je Activision či Epic Games, či má plné vlastnictví v Riot Games. Nyní se investice možná dostaly i do studia Otherside Entertainment.
Jak si totiž všiml web VideoGamesChronicle, vlastnictví stránek SystemShock3.com i SystemShock4.com bylo z vývojářského studia Otherside převedeno právě na čínský korporát. Původně je registroval Paul Neurath. Pro studio ale může tato investice být záchranou.
Otherside totiž hledá investora už od svého oddělení od Starbreeze, které samotné se snaží zabránich krachu. Zdá se tedy, že mezi „mnoha vydavateli“, jak Warren Spector tvrdil, se nakonec vedení rozhodlo pro pomocnou ruku z Číny. Jsme zvědaví, jak nakonec Systém Shock 3 dopadne. O hře jsme už od minulého roku neslyšeli. Jediné ujištění, že vývojáři stále neskončili, přišlo minulý měsíc, kdy marketingový ředitel Walten Somol řekl, že „stále jsme zde“, a následně řekl, že ze studia odchází.