Take-Two naznačuje vydání GTA 6. Dle analytiků by očekávané pokračování mohlo vyjít do dvou let
Grand Theft Auto V Novinka Take-Two naznačuje vydání GTA 6. Dle analytiků by očekávané pokračování mohlo vyjít do dvou let

Take-Two naznačuje vydání GTA 6. Dle analytiků by očekávané pokračování mohlo vyjít do dvou let

Radek Raudenský

Radek Raudenský

14. 1. 2022 09:30

Když tu máme herní sucho, není samozřejmě nic lepšího, než si trochu zaspekulovat o GTA 6. Tentokrát ale nejde o žádné tvrzení toho, jak by měla hra vypadat – web Axios se opírá o analytiky akciového trhu a očekávání růstu společnosti Take-Two.

Reklama
Reklama

  • Dle analytiků herního průmyslu naznačuje vysoké očekávání Take-Two vydání GTA 6
  • Společnost očekává tržby ve výši 9 miliard dolarů ve fiskálním roce 2024

Vedení vydavatele, který před pár dny oznámil plánovanou akvizici mobilního studia Zynga, totiž v rámci této akce také zveřejnilo očekávaný růst 14 % během fiskálního roku 2024, který končí 31. března 2024. Dle Douga Creutze, analytika ze společnosti Cowen, tím Take-Two očekává celkové tržby ve výši 9 miliard dolarů. 

Analytik ze společnosti Jefferies tvrdí: „Je tu jenom pár titulů, ve kterých by management mohl mít tolik důvěry, aby zveřejnili tak silný růst. Věříme, že ve fiskálním roce 24 vyjde minimálně jedna hra z franšíz Rockstaru.“ Stejné pak tvrdí i Creutz, jenž věří, že Rockstar v tomto roce vydá GTA 6.

Jak web Axios podotýká, Take-Two naznačilo vydání velkých titulů skrze očekávané tržby už dříve. V roce 2011 očekávalo velké tržby na konci roku 2012 či začátku roku 2013. Následně tržby snížilo, což značilo odklad – hra nakonec vyšla na konci roku 2013. Creutz tak tvrdí, že zvyšování tržeb je rozhodně precedent. 

Je otázkou, jak na tom GTA 6 ve skutečnosti je. Nelze pochybovat o tom, že studio na novém dílu pracuje, dle spekulací se ale nachází ve problémech. Vývoj měl být restartován, a to i kvůli odchodu spoluzakladatele Dana Housera.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz