Starší Android 11 a velmi slabý výkon. To má být nový handheld od Logitechu
i Zdroj: @evleaks / Logitech G Gaming press kit
Novinka Starší Android 11 a velmi slabý výkon. To má být nový handheld od Logitechu

Starší Android 11 a velmi slabý výkon. To má být nový handheld od Logitechu

Jakub Fišer

Jakub Fišer

6. 9. 2022 08:40

Před pár dny unikla na internet podoba připravovaného handheldu od firem Logitech a Tencent. Podle všeho má jít o konkurenci pro Nintendo Switch a Steam Deck. Odpůrci však tvrdí, že kvůli slabému výkonu bude konkurovat leda smartphonům.

Reklama

  • Kapesní herní konzole od Logitech o sobě odhaluje další novinky
  • Dostane relativně slabý čipset Snapdragon 720G a jen 4 GB RAM
  • Kromě toho poběží na postarším Androidu 11

Známý technologický nadšenec a lovec úniků Evan Blass vypustil první fotografii handheldu Logitech G Gaming a svět zůstal v úžasu. Nyní unikají další informace, které jsou vcelku zásadní, radost zájemcům ale nedělají.

V systému na displeji lze spatřit obchod Google Play, taktéž aplikace jako YouTube nebo Google Chrome. Podle toho to vypadá, že handheld od Logitechu poběží na systému Android 11 a bude schopný rozjet ikonické androidové tituly – anebo novější AAA tituly formou streamovaného hraní.

Nojo, jenomže ze specifikací přístroje uniklo, že dostane čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 720G z ledna 2020, grafický čip Adreno 618 a také pouze 4 GB operační paměti. Kolem a kolem, výkonu bude mít jako telefon střední třídy s cenou kolem 5 tisíc korun.

Nemusí to však tolik vadit – pakliže je zařízení zamýšleno primárně na streamování. Přesto je tu velké riziko postupného zpomalování a zadrhávání zařízení po relativně krátkém čase. O únik specifikací se opět postaral Evan Blass, výrobce ho zatím nijak nekomentoval.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz