Valve potvrzuje, že se v budoucnu objeví nové verze Steam Decku
i Zdroj: Valve
Novinka Valve potvrzuje, že se v budoucnu objeví nové verze Steam Decku

Valve potvrzuje, že se v budoucnu objeví nové verze Steam Decku

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

29. 8. 2022 10:28

Celá řada hráčů stále čeká na vlastní Steam Deck, na handheld od Valve se stále stojí fronty, byť se již podařilo optimalizovat výrobní proces a celou produkci tak výrazně urychlit. Už nyní se však začíná mluvit o dalších verzích.

Reklama

  • Valve uvedlo brožuru pojednávající o Valve, Steamu a zařízení Steam Deck
  • Věnuje se také budoucnosti handheldu, počítá se s přípravou dalších verzí

Valve se v posledních měsících připravovalo na uvedení Steam Decku v Japonsku, Jižní Koreji, Hongkongu a na Tchaj-wanu. Při této příležitosti byla sepsána brožura, která pojednává o filozofii společnosti, o vzniku Steamu a jeho nabídce, ale také o samotném Steam Decku. 

Za pozornost stojí především strana 26, právě zde se totiž hovoří o jeho budoucnosti. Z textu vyplývá, že Valve na handheld nahlíží jako na multigenerační produkt, který se v budoucnu dočká nových iterací. Zmíněny jsou novinky na straně hardwaru i softwaru, ale také zcela nové verze, které budou časem uvedeny na trh.

V této souvislosti Valve uznává zásluhy komunity hráčů, s jejíž pomoci mohou vývojáři rozšiřovat možnosti využití. “Vytvoříme nové verze, které budou otevřenější a výkonnější, než byla první verze Steam Decku.”

Není to ovšem poprvé, co podobná slova zazněla. Gabe Newell už letos v únoru naznačil, že má s přenosným počítačem velké plány. Dokonce podotkl, že by časem mohl posloužit jako platforma pro virtuální realitu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz