Stadii si nainstalovalo milion uživatelů
Stadia od svého spuštění nenabízí žádnou verzi zdarma. Ke spuštění bylo dokonce potřeba objednat balíček, který obsahoval i ovladač a Chromecast. Stadia tak neměla moc dobré přijetí, a zájem o ní nebyl zas tak velký. S nabídnutím Pro verze na dva měsíce zdarma se ale zájem mnohonásobně zvýšil.
Dle webu Sensor Tower si hráči v týdnu od 6. do 12. dubna, kdy byla nabídka zveřejněna, stáhli celkem 225 tisíc aplikací, což je nejlepší týden za existenci Stadie. Nerovná se mu ani první týden po vydání, kdy se stáhlo „pouze“ 150 tisíc aplikací. Dohromady se tak Stadia pyšní překonáním hranice 1 milionu instalací.
Je tak otázkou, jestli je toto navýšení uživatelů důsledkem edice „zdarma“, nebo si chtěli službu hráči jen vyzkoušet, a potom si již Stadii platit nebudou. I tak je to ale ukázka, že v rámci cloudové technologie by měl její poskytovatel nabídnout nějakou verzi zdarma, nebo alespoň poskytnout férové podmínky. Například NVIDIA se svým GeForce Now slaví mezi uživateli úspěch.