Společnost TCL Technology promluvila o výkonnějších modelech konzolí PlayStation 5 a Xbox Series
i Zdroj: PlayStation / Sony
Hardware Novinka Společnost TCL Technology promluvila o výkonnějších modelech konzolí PlayStation 5 a Xbox Series

Společnost TCL Technology promluvila o výkonnějších modelech konzolí PlayStation 5 a Xbox Series

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

26. 5. 2022 09:13

I nadále platí, že sehnat konzole Xbox Series a PlayStation 5 je docela problém, Sony spolu s Microsoftem stále nezvládají ukojit poptávku kvůli přetrvávající čipové krizi. Čerstvá zpráva ovšem naznačuje, že na trh v blízké době hodlají uvést modely s navýšeným výkonem.

Reklama
Reklama

  • Podle společnosti TCL Technology se chystají nové modely konzolí Xbox Series a PlayStation 5
  • Na trh by údajně měly dorazit v roce 2023 či 2024

Informaci pustila do světa společnost TCL Technology, která je vnímána jako významný hráč v oblasti televizních panelů. Výrobce elektroniky během prezentace v Polsku nastínil, že někdy v letech 2023 a 2024 budou na trh uvedeny konzole PlayStation 5 Pro a “nová” varianta Xbox Series.

K dispozici jsou i fotografie zachycující snímky prezentace, na nichž jsou “půlgenerační” modely zmíněny. Konzole by podle všeho měly zvládnout renderovat obraz v 60 až 120 FPS při 4K rozlišení, budou ale připraveny i na 8K. V této souvislosti je změna grafická karta AMD Radeon RX 7700 XT s jádrem RDNA 3 a 8 GB GDDR6 RAM, konzole by si mimo jiné měly mnohem lépe poradit s ray tracingem.

Závěrem se sluší dodat, že zmínění výrobci konzolí zatím nepotvrdili, že výkonnější varianty stávajících konzolí opravdu chystají, na prezentaci zatím nijak nereagovali.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz