Společnost Pimax oznámila vlastní handheld, má sloužit jako klasická konzole, virtuální headset či pracovní stanice
i Zdroj: Pimax
Novinka Společnost Pimax oznámila vlastní handheld, má sloužit jako klasická konzole, virtuální headset či pracovní stanice

Společnost Pimax oznámila vlastní handheld, má sloužit jako klasická konzole, virtuální headset či pracovní stanice

Radek Raudenský

Radek Raudenský

10. 11. 2022 09:52

Společnost Pimax se v minulosti soustředila na výrobu vyspělých headsetů pro virtuální realitu, které kromě masivního rozlišení nabízely také obří FOV. Jejich brýle se dařilo financovat skrze crowdfundingové kampaně, nyní se ale společnost rozhodla vstoupit i do dalšího segmentu herního průmyslu, a to herních handheldů a metaverse.

Reklama

  • Pimax oznámil vlastní handheld Portal
  • Konzole” má sloužit k několika účelům

Firma plánuje vytvořit kompletní ekosystém pro metaverse, kromě headsetů se tak nově soustředí také na výrobu zařízení Pimax Portal, handheldového zařízení podobné Nintendo Switch či Steam Decku, které ale opět láká na lepší specifikace, které ale zatím drží pod pokličkou.

Prozatím víme pouze to, že Portal nabídne 5,5 palcový 4K displej s podporou až 144 Hz. Srdcem má být neurčitý ARM procesor, zmínka padla také o Snapdragon XR2. Handheld ale má být schopný kromě používání v rámci klasického handheldu zastoupit také headset pro virtuální realitu, v rámci livestreamu byl ukázán headset, který ale poslouží pouze jako skořápka. Do brýlí se následně vloží displej Portalu a ovladače, které se mohou od těla odpojit, poslouží jako klasické ovladače pro virtuální realitu. 

Pimax ale k Portalu chystá také speciální dock, který by mohl z handheldu vytvořit pracovní stanici. Rozhodně jde o velice ambiciózní projekt, který bude opět záviset na výsledku své kickstarterové kampani. Ta odstartuje 15. listopadu, základní verze má stát 299 dolarů, tedy přibližně 7300 korun. Nejdražší edice vyjde na 599 dolarů, tedy téměř 15 tisíc korun.

S handheldy se v poslední době roztrhl pytel. Svůj vlastní přístroj totiž oznámil také Logitech, který na něm spolupracuje s Tencentem. Nenechal na sebe čekat ani Razer Edge 5G, který zase vznikl pod konglomerátem Razer, Qualcomm a Verizon.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz