Společnost Activision Blizzard nebude součástí The Game Awards, Geoff Keighley tím reaguje na kauzy z poslední doby
Novinka Společnost Activision Blizzard nebude součástí The Game Awards, Geoff Keighley tím reaguje na kauzy z poslední doby

Společnost Activision Blizzard nebude součástí The Game Awards, Geoff Keighley tím reaguje na kauzy z poslední doby

Radek Raudenský

Radek Raudenský

6. 12. 2021 11:16

Problémy ve společnosti Activision Blizzard se v posledních týdnech pořádně nastřádaly. Nejdříve jsme se dočkali další zprávy o sexuálním obtěžování a špatných pracovních podmínkách, které měl navíc krýt samotný ředitel Bobby Kotick, následně přišla zpráva o vyhazovu několika zaměstnanců ze studia Raven Software. To vše jsou důvody, proč se letos neobjeví na The Game Awards.

Reklama
Reklama

  • Activision Blizzard se nebude účastnit hlavní části The Game Awards
  • Společnost se ukáže pouze v nominacích
  • Keighley tím reaguje na poslední události okolo studia

Předávání herních Oscarů v posledních letech nabralo na popularitě, stalo jednou z nejdůležitějších akcí v roce, společně s tím se ale udělování cen posunulo na druhou kolej, prim totiž hrají velká oznámení. Právě těch se Activision Blizzard nezúčastní, jak prozradil organizátor a hlavní tvář akce - Geoff Keighley.

„The Game Awards jsou formou oslavy tohoto průmyslu, který je největším zábavním segmentem ve světě. Není tu tedy místo pro zneužívání či obtěžování v jakékoliv společnosti či komunitě. Také si uvědomuji, že máme velkou platformu, pomocí které můžete urychlit a inspirovat ke změně. Jsme tomu zavázáni, musíme tak ale konat všichni, abychom vytvořili lepší a více inkluzivní prostředí, díky kterému se budou všichni cítit bezpečně a budou tak mít možnost tvořit nejlepší hry na světě. Mohu tak potvrdit, že Activision Blizzard se mimo samotného udílení cen nezúčastní The Game Awards,“ píše Keighley na svém Twitteru.

Společnost tak bude vidět akorát na dvou nominacích, které získala, organizátoři v podstatě zatrhli propagaci her z její produkce. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz