Sony si zaregistrovala patent, který poukazuje na bočnice pro PlayStation 5
Novinka Sony si zaregistrovala patent, který poukazuje na bočnice pro PlayStation 5

Sony si zaregistrovala patent, který poukazuje na bočnice pro PlayStation 5

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

23. 11. 2021 12:56 1

Pro některé hráče není podoba konzole nikterak důležitá, jiní by ale naopak byli rádi, kdyby měli možnost mašinu trochu vyšperkovat a změnit tak tovární design. V případě konzolí PlayStation 5 se možná už brzy objeví oficiální vyměnitelné bočnice.

Reklama
Reklama

  • Brzy se možná objeví oficiální vyměnitelné bočnice pro konzoli PlayStation 5
  • Sony si zaregistrovala patent, schválen byl minulý týden

Napovídá tomu patent, který si zaregistrovala přímo společnost Sony. K úředníkům se dostal v zhruba před rokem, 16. listopadu letošního roku byl schválen. Patent označuje “kryt pro elektronické zařízení”, a přestože konzole PlayStation 5 není přímo zmíněna, tvar krytu na dostupném nákresu jasně odkazuje na její odvážný design.

Sony si zaregistrovala patent, který poukazuje na bočnice pro PlayStation 5

Alternativní bočnice chtěli majitelům konzolí nabídnout různé firmy, šlo například o stránky CustomizeMyPlates.com, kde se mimo jiné prodávají polepy. Sony však přes své právní oddělení dala jasně najevo, že podnikavci zašli až příliš daleko. Tím zároveň nepřímo potvrdila, že má s vyměnitelnými kryty vlastní plány. 

V nabídkách obchodů se ostatně už nějaký čas vyjímají ovladače DualSense v dalších barevných kombinacích (například Midnight Black či Cosmic Red), dávalo by tedy smysl, pokud by se v těchto barvách objevily i bočnice. Další možností jsou pak kryty s motivem vybraných first-party her. Zatím není známo, kdy by se v nabídce mohly objevit, sluší se dodat, že ze strany Sony ještě ani nebyly potvrzeny.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz