Hrozí, že bude panovat ještě větší nedostatek PlayStationů 5. Sony prý snižuje plány produkce
Novinka Hrozí, že bude panovat ještě větší nedostatek PlayStationů 5. Sony prý snižuje plány produkce

Hrozí, že bude panovat ještě větší nedostatek PlayStationů 5. Sony prý snižuje plány produkce

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

11. 11. 2021 13:11

Ani po roce od oficiálního spuštění prodeje konzolí nové generace není jednoduché hardware vůbec sehnat. Především po konzolích PlayStation 5 je stále obrovská poptávka, která výrazně převyšuje nabídku, a do budoucna se zřejmě situace nijak nezlepší. Ba naopak. Dle informací agentury Bloomberg by další měsíce mohly být pro zásobování obchodů značně problematické.

Reklama
Reklama

  • Dle agentury Bloomberg snižuje Sony projekci výroby konzolí PlayStation 5
  • Na fiskální rok klesla o milion, z 16 na 15 milionů kusů celkem
  • Můžou za to přetrvávající problémy se součástkami a materiály i další výrobní komplikace

Dle zdrojů agentury totiž společnost Sony snížila předpokládanou produkci konzolí o celý jedem milion. Nyní plánovaná produkce na aktuální fiskální rok (ten končí v březnu 2022) spadla z 16 na 15 milionů kusů. Během probíhajícího fiskálního období přitom firma chtěla dle plánů prodat 14,8 milionu kusů PlayStation 5.

Na vině jsou jako obvykle problémy s dodávkami potřebných materiálů, součástek a také s logistikou výroby. Dle zdrojů Bloombergu prý situaci komplikují například problémy s očkováním v zemích, kde si Sony nechává vyrábět čipy. Firma se zároveň stále potýká s problémem typickým pro všechna odvětví průmyslu, obecným nedostatkem mikročipů.

Stále jde jen o plán a skutečná produkce se může mírně lišit, v době těsně před vánocemi jde ale o varovnou zprávu pro všechny zájemce o koupi. I letos to bude na trhu pořádný boj a pod stromečkem svůj PlayStation 5 každý dychtivý hráč určitě nenajde.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz