Devolver Digital vstupuje na burzu, Sony údajně kupuje menšinový podíl
Novinka Devolver Digital vstupuje na burzu, Sony údajně kupuje menšinový podíl

Devolver Digital vstupuje na burzu, Sony údajně kupuje menšinový podíl

Radek Raudenský

Radek Raudenský

5. 11. 2021 12:49

Indie vydavatel Devolver Digital si za své působení připsal hned několik velice úspěšných titulů, v čele s například Fall Guys či Hotline Miami. Společnost už narostla natolik, že se vedení nyní rozhodlo vstoupit na burzu, a to s velmi pěkným naceněním n 950 milionů dolarů (20,8 miliard korun).

Reklama
Reklama

  • Devolver Digital vstoupil na burzu
  • Nacenění je ve výši 950 milionů dolarů (20,8 mld. korun)
  • Menšinový podíl má koupit i Sony

Vedení věří, že díky dalším prostředkům budou moct dále investovat do svých her a dostat k sobě další vývojáře, se kterými Devolver rád spolupracuje. Dle tvrzení jsou většinovými vlastníky stále zaměstnanci Devolveru, se vstupem na burzu má však do studia investovat i Sony, která si měla zajistit pětiprocentní podíl.

Společně se vstupem na burzu Devolver oznámil akvizici dalších tří studií, a to Dodge Roll (Enter the Gungeon), Nerial (Reigns, Card Shark) a FireFly Studios (série Stronghold). Všechna studia si mají stále zajistit plnou nezávislost.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz