Sony chce údajně déle vyrábět PlayStationy 4 v reakci na nedostatek PlayStationů 5
Novinka Sony chce údajně déle vyrábět PlayStationy 4 v reakci na nedostatek PlayStationů 5

Sony chce údajně déle vyrábět PlayStationy 4 v reakci na nedostatek PlayStationů 5

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

12. 1. 2022 16:09 3

Neodstatek součástek a s tím související nedostatek konzolí PlayStation 5 nedělá vrásky na čele jen hráčům, kteří konzoli obtížně shání, ale i výrobci, tedy společnosti Sony. Ta teď dle informací agentury Bloomberg uvažuje o tom, že prodlouží plánovaný životní cyklus předchůdce, tedy PlayStationu 4. Ten se měl přestat vyrábět někdy na začátku letošního roku.

Reklama
Reklama

  • Dle Bloombergu chce SIE prodloužit životní cyklus PlayStationu 4
  • V letošním roce chce vyprodukovat další milion konzolí
  • Údajně jde o reakci na trvající nedostupnost PlayStationu 5

Dle dostupných informací by herní divize Sony chtěla během letoška vyprodukovat zhruba milion dalších PlayStationů 4, aby alespoň částečně uspokojila poptávku po herním hardwaru. PlayStation 5 (stejně jako Xbox Series X nebo výkonnější grafické karty) zůstane zřejmě i letos nedostatkovým zbožím a výrobce nebude schopen zajistit dostatek skladových zásob.

Magazín Destructoid ale upozorňuje na to, že nejde o kdovíjak bezprecedentní situaci. Sony totiž může vycházet ze zkušeností s PlayStationem 3, který se dobře prodával i relativně dlouho po spuštění prodeje PS4. Novější dvě konzole jsou si navíc velmi podobné a v současnosti plánované klíčové exkluzivity, tedy Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 a God of War: Ragnarok, všechny vyjdou i na PlayStation 4. Se starší konzolí tedy může výrobce zaujmout spoustu zákazníků, kteří nutně nebaží po tom nejnovějším hardwaru.

PlayStation 4 si tak dále může upevnit pozici čtvrté nejlépe prodávané konzole historie a atakovat třetí místo, které okupují původní Game Boye. Dle statistik z loňského roku v tomto ohledu konzole dělí jen zhruba dva miliony prodaných kusů.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz