Britská pobočka Sony dováží PlayStation 5 pomocí letadel, chce uspokojit poptávku
Novinka Britská pobočka Sony dováží PlayStation 5 pomocí letadel, chce uspokojit poptávku

Britská pobočka Sony dováží PlayStation 5 pomocí letadel, chce uspokojit poptávku

Radek Raudenský

Radek Raudenský

3. 11. 2021 12:40

Přibližně rok uplynul od doby, kdy jsme se dočkali vydání nové generace konzolí. I přes to ale řada hráčů a zájemců na svůj vlastní PlayStation 5 nebo Xbox Series X stále čeká. Vlivem (mimo jiné) čipové krize se totiž trh stále potýká s nedostatkem téměř všeho elektronického zboží, vedle herního hardwaru i spotřebičů nebo automobilů. Britská pobočka PlayStationu tak neponechává nic náhodě, nově vyrobené zásoby konzolí si nechává poslat letadlem.

Reklama
Reklama

  • Sony dováží do Velké Británie PlayStation 5 pomocí letadel
  • Celkem uskuteční pět letů letadla Boeing 747-4B5F
  • To uveze sto tun nákladu, který musí rozvést 12 nákladních vozů

Tento způsob přepravy samozřejmě není ekonomický ani ekologický. Vlastně jde o vůbec nejnákladnější způsob přepravy – je ale, ve srovnání s jinými metodami, extrémně rychlý. Zatímco transport na palubě nákladních lodí trvá týdny až měsíce, zboží přepravované vzduchem ke konečnému zákazníkovi dorazí v rámci desítek hodin. Dle informací webu The Sun si britská pobočka Sony zajistila už tři lety nákladního Boeingu 747-4B5F Korean Air, který má větší tělo, díky čemuž se do něj vměstná více zboží. Letadla cestují ze severní Číny na největší britské letiště Heathrow.

Celkem dokáže jeden letoun přepravit padesát třímetrových palet plných herních konzolí PlayStation 5, celkově vážících více jak sto tun. The Sun pak upřesňuje, že rozvážku jednoho letadla po celé Velké Británii zajišťuje dvanáct nákladních vozů. Kolik je to přesně kusů konzolí můžeme jen odhadovat, balení klasického PlayStationu 5 ale váží 6,7 kilogramu, odhadem tedy jeden letoun přepraví necelých 15 tisíc balení konzolí. PlayStation 5 bez diskové mechaniky je o něco lehčí, výsledné číslo by tedy teoreticky mělo být vyšší. 

Tím ale zajištění zásob před nejdůležitější vánoční sezónou nekončí, do poloviny listopadu totiž Sony plánuje uskutečnit ještě dva tyto lety. Důvod je dle zdrojů The Sun jednoduchý - společnost chce maximálně uspokojit sezónní obří poptávku po konzolích. Pokud vyjdeme z výše zmíněného hrubého výpočtu, do Británie by se mohlo letadly dopravit zhruba 75 tisíc PlayStationů v prodejní hodnotě 33,6 milionu liber (něco málo přes miliardu českých korun).

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz