Rona Gilberta opět naštvala komunita. Kvůli urážkám zrušil svůj blog a už nechce psát o Return to Monkey Island
i Zdroj: Oficiální web
Return to Monkey Island Novinka Rona Gilberta opět naštvala komunita. Kvůli urážkám zrušil svůj blog a už nechce psát o Return to Monkey Island

Rona Gilberta opět naštvala komunita. Kvůli urážkám zrušil svůj blog a už nechce psát o Return to Monkey Island

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

30. 6. 2022 16:23 9

Ředitel vývoje aktuálně připravovaného pokračování série Monkey Island Ron Gilbert se opět pořádně naštval na komunitu hráčů. Tentokrát ho ale komentáře dopálily natolik, že zakázal komentáře na svém blogu a pak blog úplně zrušil. Také slíbil, že o Return to Monkey Island už nebude na internet nic psát.

Reklama
Reklama

  • Ron Gilbert je naštvaný kvůli fanouškům
  • Ti velmi nevybíravě kritizují stylizaci Return to Monkey Island a osobně ho uráželi na jeho blogu
  • Nejdříve zakázal komentáře a prohlásil, že už o hře nic říkat nebude, pak blog úplně skryl

Není to poprvé, co se kolem Gilberta rozhořely emoce. Už těsně po oznámení pokračování v květnu letošního roku sdílel svůj smutek z toho, jak na hru reagují někteří skalní fanoušci. Opakovaně totiž zaznívá kritika zvoleného uměleckého stylu, který se odlišuje od ikonické podoby prvních dvou her z počátku devadesátých let. Sám Gilbert už dříve poukazoval na to, že nechce dělat nostalgické nebo retro hry, ale Return to Monkey Island bude moderně zpracovaná záležitost s vlastní tváří.

„Zakazuji komentáře. Lidé jsou prostě zlí a musím tu mazat útoky na mojí osobu. Jde o úžasnou hru a všichni vývojáři jsou na ní velmi hrdí. Hrajte, nebo nehrajte, ale nekažte zážitek ostatním. Už o hře nic nenapíšu. Nadšení ze sdílení mě úplně opustilo,“ postěžoval si Gilbert v posledním komentáři na svém blogu. Ten pak úplně zmizel ze světa. Stalo se tak poté, co byly během Nintendo Direct Mini odhaleny první gameplay záběry z hry. Řada fanoušků reagovala velmi ostrou kritikou, objevily se třeba názory, že protagonistův nos vypadá jako mužské přirození.

Dabér hlavního hrdiny Gyubrushe Threepwooda, Dominic Armato se k situaci vyjádřil na Twitteru. Sdílel snímek výše přeloženého příspěvku a podotkl, že studiu nevadí rozumná a klidná diskuze nebo kritika. Příspěvky na Gilbertově blogu byly ale prý naprosto šílené.

Uvidíme, zda Gilbert časem vychladne a do komuntiního prostoru se zase vrátí. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz