Roblox vyjde pod Tencentem v Číně
Novinka Roblox vyjde pod Tencentem v Číně

Roblox vyjde pod Tencentem v Číně

Radek Raudenský

Radek Raudenský

3. 12. 2020 13:15 3
Reklama
Reklama

Roblox nejspíše čeká velmi nabitý rok. I když se z této hry stala extrémně úspěšná a výdělečná platforma pro různorodé projekty čistě ze západního trhu, myslíme si, že jí ten největší úspěch ještě čeká, a to v Číně. Právě tento trh vývojářům stále chyběl, jelikož vstup na čínský herní trh je velmi složitý – hra musí projít vládním schvalovacím systémem a navíc musí být vydávána zdejším vydavatelem.

Tím se už na konci  minulého roku stal největší čínský vydavatel Tencent, se kterým Roblox oznámil spolupráci na tvorbě tzv. vzdělávací verze hry. Ta by měla být používána ve školách k učení vědy, technologií i matematiky. Po rozšíření této verze se plánuje vydání i klasického Roblox. 

Roblox je mimo jiné pouze jedním ze 42 nových titulů, které čínská vláda schválila – dalšími nováčky jsou třeba Kerbal Space Program, Candy Crush Friends Saga nebo mobilní Elder Scrolls Blade a Legends.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz