Project U neboli Pathfinder. Insider prozrazuje pravou podstatu kooperativní střílečky od Ubisoftu
i Zdroj: Ubisoft
Novinka Project U neboli Pathfinder. Insider prozrazuje pravou podstatu kooperativní střílečky od Ubisoftu

Project U neboli Pathfinder. Insider prozrazuje pravou podstatu kooperativní střílečky od Ubisoftu

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

17. 10. 2022 09:30 1

Koncem minulého týdne unikla krátká ukázka z kooperativní akce Project U, o které se zatím mluví jako o jedné z mnoha live-service her z produkce Ubisoftu. Oznámena byla teprve dva týdny nazpět, nyní ale vyšlo najevo, že se o ní mluvilo už začátkem roku.

Reklama

  • Project U je podle Toma Hendersona titul Pathfinder
  • O hře informoval už letos v dubnu
  • Zatím není jasné, zda si tento název ponechá

K věci se vyjádřil Tom Henderson, jenž na serveru Insider Gaming prozradil, že Project U je ve skutečnosti Pathfinder, third-person střílečka, o níž informoval už v dubnu na stránkách Exputer. Insider dodal, že se zatím neví, zda si hra název Pathfinder zachová, nebo jestli jde pouze o staré kódové označení. 

Půl roku starý článek zmiňoval hned několik klíčových mechanismů, o něž se má Pathfinder opírat. Týmy po čtyřech hráčích by měli bojovat proti počítačem řízeným útočníkům, ale také hráčům z ostatních skupin. Hlavním úkolem je probojovat se až do středu mapy a tam skolit silného bosse. Zmíněn byl také centrální hub podobný tomu z Destiny. Další detaily si můžete přečíst v přiloženém článku.

Project U se Pathfinderovi nápadně podobá. Kreativní ředitel Damien Kieken ve videu určeném pro účastníky uzavřeného testu taktéž mluvil o silném důrazu na kooperaci, bez které se hráči údajně neobejdou. Zároveň zmínil, že se snaží vnést svěží vítr do žánru kooperativních stříleček. V této souvislosti lze odkázat zpět na Hendersona, který v dubnovém článku projekt chválil, jelikož podle něj skutečně působí inovativním dojmem. 

Závěrem se sluší připomenout, že je Project U stále v rané fázi vývoje, byť už na něm tým Ubisoft Annecy pracuje několik let. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz