Producent Black Myth: Wukong si postěžoval na nedostatečný výkon Xbox Series S
Šéf studia Game Science Feng Ji přiznal, že vývojáři bojují s optimalizací Black Myth: Wukong v rámci verze pro slabší variantu Xbox Series.
- Autoři Black Myth: Wukong bojují s optimalizací verze pro Xbox Series S
- Feng Ji uvedl, že je těžké si vystačit s dostupnou pamětí
Akční RPG Black Myth: Wukong během minulého roku oslovilo více než 20 milionů hráčů, a to navzdory skutečnosti, že vyšlo pouze na PC a konzolích PlayStation 5. Majitelé mašin Xbox Series na hru stále čekají.
Hra nedávno posbírala několik cen v rámci Steam Awards, zvítězila i v hlavní kategorii. Producent a šéf studia Game Science Feng Ji si tedy trochu spravil chuť poté, co dle jeho vlastních slov zbytečně cestoval na předávání cen pod hlavičkou The Game Awards.
„Přijel jsem zbytečně.“ Producent Black Myth: Wukong si šťouchl do The Game Awards
Feng Ji zveřejnil dlouhé prohlášení, ve kterém děkuje fanouškům za podporu a vyjadřuje zklamání nad tím, že si akční titul od GameScience neodnesl hlavní cenu za hru roku.
Na sociální sítí Weibo zveřejnil příspěvek, v němž poděkoval fanouškům za přízeň. Při této příležitosti si rýpl do konzole Xbox Series S. „Zdá se to být trochu nepatřičné, ale 10 GB sdílené paměti je bez několikaletých zkušeností s optimalizací opravdu těžké využít.“
Producent naráží na skutečnost, že slabší konzole Xbox Series S v případě operační paměti spoléhá pouze na 10 GB. Sluší se připomenout, že Microsoft vyžaduje, aby vývojáři dodržovali pravidlo takzvané parity – titul uvedený na Xbox Series X musí běžet i na Xbox Series S, přičemž nesmí být nijak okleštěn. Počítá se akorát s rozdíly v grafice. Výjimku nedávno obdržel třetí díl Baldur’s Gate, verze pro Xbox Series S neobsahovala split-screen.
Zdá se, že si vývojáři z Game Science s omezením u slabší konzole ještě neporadili. Koncem října se sice objevil záznam ratingové agentury ESRB s odkazem na Xbox Series, oficiální informace nicméně stále chybí.