Právnička chce po společnosti Activision Blizzard kompenzaci pro oběti sexuálního obtěžování ve výši 100 milionů dolarů
Novinka Právnička chce po společnosti Activision Blizzard kompenzaci pro oběti sexuálního obtěžování ve výši 100 milionů dolarů

Právnička chce po společnosti Activision Blizzard kompenzaci pro oběti sexuálního obtěžování ve výši 100 milionů dolarů

Radek Raudenský

Radek Raudenský

9. 12. 2021 12:06

Problémy okolo sexuálního obtěžování a nevhodných podmínek na pracovišti by se společnosti Activision Blizzard mohly pořádně prodražit. I když v říjnu letošního roku se studio dohodlo s EEOC na vyplacení 18 milionů dolarů pro všechny oběti, právnička Lisa Bloom zastupující postižené vývojáře požaduje mnohem více.

Reklama
Reklama

  • Právnička Lisa Bloom bude požadovat 100 milionů dolarů po společnosti Activision Blizzard
  • Ty chce rozdělit pro oběti sexuálního obtěžování
  • Údajně jde o stovky zaměstnanců

Dle jejích slov by se mělo celkově jednat o více jak 100 milionů dolarů, které budou oběti po společnosti žádat. Důvodem je nejen to, že byl Activision shledán vinným i federální komisí, ale také fakt, že počet obětí neustále stoupá - v tuto chvíli jde už o několik stovek zaměstnanců.

To vše pak Bloom hlásala přímo před sídlem Activision Blizzard, kde se konala stávka zaměstnanců QA oddělení – ta se zase pojí s dalším problémem, a to vyhození několika desítek vývojářů i před slíbené navýšení platu. Studio se tak neustále plácá v interních problémech a je otázkou, jak se s nezáviděníhodnou situací popere.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz