Nová aktualizace Steam Cloud Sync dovolí plynule přecházet mezi Steam Deckem a počítačem
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Nová aktualizace Steam Cloud Sync dovolí plynule přecházet mezi Steam Deckem a počítačem

Nová aktualizace Steam Cloud Sync dovolí plynule přecházet mezi Steam Deckem a počítačem

Radek Raudenský

Radek Raudenský

25. 1. 2022 11:00

Steam Deck se profiluje jako ideální varianta pro ty, kteří často cestují a pro hraní tolik nevyužijí počítač jako přenosnou konzoli. No ale přeci - co když zrovna vlak přijíždí na konečnou, vy rychle vypnete Steam Deck a doma už si chcete sednout spíš k velkému monitoru u počítače? I pro tyto situace bude Deck připravený – Valve totiž oznámilo, že vylepšuje svou technologii Steam Cloud Sync pro plynulý přechod mezi platformami.

Reklama
Reklama

  • Valve aktualizuje Steam Cloud Sync pro plynulé přecházení mezi platformami
  • Když hráč Steam Deck “vypne” a neukončí hru, nebude to problém - hra sama nahraje uložený postup do cloudu

Valve počítá s tím, že hráči budou často uspávat Steam Deck bez toho, aby hru „správně“ ukončili. Za normálních okolností by takto uspaná hra neodeslala data o novém průběhu na server, při dalším spuštění na počítači by se tak nic nezměnilo. Nová aktualizace Cloudu ale dovolí přenosné konzoli nahrát upravená data z průběhu hry i při přechodu do režimu spánku. Jakmile se hráč rozhodne titul hrát jinde, bude na něj čekat hra v takovém stavu, v jakém jí naposledy opustil – ať už na počítači, notebooku nebo třeba dalším Steam Decku.

Tato funkce je volitelná, normální nahrávání uloženého průběhu hry po správném vypnutí hry stále zůstává, přičemž tato funkce byla přístupná i předtím. Jde ale o velké zjednodušení a zpohodlnění používání této konzole. Zatím ale není jasné, jak na to bude reagovat původně uspaná hra, pokud se k ní zase později vrátíte - zdali bude nutné hru vypnout a nechat stáhnout nová data, nebo se průběh hry taktéž přizpůsobí nejaktuálnějšímu stavu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz