Na Steam Deck si hráči počkají o něco déle, výrobce jeho vydání odložil o dva měsíce
Novinka Na Steam Deck si hráči počkají o něco déle, výrobce jeho vydání odložil o dva měsíce

Na Steam Deck si hráči počkají o něco déle, výrobce jeho vydání odložil o dva měsíce

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

11. 11. 2021 11:18

Připravovaný handheld Steam Deck společnosti Valve zřejmě ještě není dopečený tak, jak výrobce plánoval. Původně totiž měly konzole k nejrychlejším kupcům zamířit během prosince, nyní se ale předpokládaná doba dodání změnila až na únor příštího roku. Pokud tedy někdo chtěl nabušenou konzoli darovat pod stromeček, má smůlu a musí počkat třeba na valentýna.

Reklama
Reklama

  • Valve odkládá vydání Steam Decku o dva měsíce
  • Můžou za to problémy spojené s čipovou krizí a nedostatkem součástek
  • První zájemci dostanou konzoli v únoru příštího roku

„Je nám to líto - snažili jsme se jak nejlépe mohli abychom čelili globálním problémům s distribucí součástek, ale kvůli nedostatku materiálů jednotlivé díly nestíhají přicházet do našich montoven a my tak nemůžeme dodržet naše původní plány,“ omlouvá se Valve v oficiálním blogovém příspěvku.

Zákazníci z první vlny, tedy ti, kteří měli konzoli obdržet do konce letošního roku, sdílejí, že se jejich předpokládané doručení odsunulo na únor příštího roku. Dle webu Verge se pak objednávky původně mířené na první kvartál roku 2022 přesunuly na následující kvartál. 

Společnost pak dále specifikuje, že s globálním nedostatkem materiálů a součástek pro stavbu konzolí počítala a už v původní fázi vývoje plánovala slíbená data dodání velmi opatrně. Situace je ale nakonec ještě horší, komplikují se jak dodávky dílů, tak i s výrobou spojená další logistika. Dvouměsíční odklad naštěstí není tak výrazný, i když mohou být hráči netrpěliví.

Na druhou stranu tento odklad dává studiím a vývojářům více času na odladění svých titulů pro bezproblémové fungování na Steam Decku.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz