Nintendo aktualizuje systém Switche i mobilní aplikaci. Rozšiřuje seznam zakázaných slov
i Zdroj: Nintendo
Novinka Nintendo aktualizuje systém Switche i mobilní aplikaci. Rozšiřuje seznam zakázaných slov

Nintendo aktualizuje systém Switche i mobilní aplikaci. Rozšiřuje seznam zakázaných slov

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

26. 7. 2022 11:28

Japonský výrobce Nintendo vydal aktualizace mobilní aplikace Switch Online App i systému konzole Nintendo Switch. Nejde o žádné přelomové updaty, na mobilech se ale zjednodušila správa přátel a konzole dostala přísnější omezení toho, která slova můžou hráči používat.

Reklama
Reklama

  • Vyšly drobné aktualizace mobilní appky i systému Nintendo Switch
  • Rozšířil se seznam zakázaných slov a možnosti odesílání žádostí o přátelství

Mobilní aplikace pro iOS a Android nově vyžaduje verzi systému iOS 14.0 a vyšší. Především je ale skrz aplikaci možné rozesílat žádosti o přátelství skrz friend code. Vlastní friend code je možné uložit jako link nebo QR kód, a následně sdílet, aby vás ostatní mohli jednoduše požádat o přátelství. Problémem je ale to, že je žádosti stále nutné přijmout přímo v konzoli. I tak je vytváření spojení zase o něco jednodušší.

Samotná konzole postoupila na verzi 14.1.2. Jde o takzvanou tichou aktualizaci, do Switche se vám tedy nainstaluje bez upozornění a není ho třeba ani restartovat. S informacemi o obsahu balíčku přišel dataminer OatmealDome. Klíčovou složkou je rozšíření obsahu zakázaných slov. Mezi ně nově patří blíže nespecifikovaná rasistická urážka Japonců a pojem související se sexem, alternativní zápisy jména Adolfa Hitlera nebo URL adresy služeb iCloud a Outlook. Proč právě http://icloud.com a http://outlook.com patří k nevhodným slovům se můžeme jen domnívat.

Poslední velká aktualizace systému konzole s označením 14.0.0 vyšla letos v březnu a přinesla například funkci vytváření skupin zástupců softwaru. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz