Steam Deck po aktualizaci přináší nové možnosti v nastavení obnovovací frekvence a další novinky
i Zdroj: Valve
Novinka Steam Deck po aktualizaci přináší nové možnosti v nastavení obnovovací frekvence a další novinky

Steam Deck po aktualizaci přináší nové možnosti v nastavení obnovovací frekvence a další novinky

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

31. 5. 2022 11:44

Valve vydalo další update pro SteamOS, který v případě Steam Decku odemyká nové možnosti v nastavení obnovovací frekvence displeje nebo chování větráčku. Změn je ale mnohem více.

Reklama

  • Steam Deck nyní umožňuje nastavit libovolnou obnovovací frekvenci, a to přímo během hraní
  • Větráček by měl být tišší, obzvlášť při nízkém zatížení
  • Remote Play Together umožňuje vzdálené připojení dalších uživatelů

Začneme u frekvence. Tu si nově můžete nastavit přímo během hraní, zvolit si můžete prakticky jakékoliv celé číslo. Čím vyšší frekvence, tím více se zatěžuje baterie, je tedy potřeba najít zlatý standard, který se může lišit v závislosti na konkrétní hře. Steam Deck si naštěstí zapamatuje nastavení u každého titulu zvlášť. 

Pokud jde o větráček, jeho fungování doposud reguloval BIOS, po updatu ovšem přebírá službu operační systém, jenž dokáže aplikovat mnohem chytřejší model. Větráček nyní lépe reaguje na aktuální procesy, při menší zátěži by měl být výrazně tišší. Stále je však možné přepnout na původní režim v režii BIOSu.

Inženýři také zapracovali na drobných novinkách, jako je maximální hlasitost nebo rychlé formátování microSD karet. Za zmínku stojí také funkce Remote Play Together, která umožňuje vzdálené připojení dalších uživatelů, a tím pádem i společné hraní.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz