MS vyhlásila vítěze Dream-Build-Play soutěže
Společnost Microsoft vyhlásila a pak i veřejně ohlásila výherce několik měsíců probíhající soutěže Dream-Build-Play, která před amatérské tvůrce stavěla úkol stvořit vlastní hru s pomocí vývojového nástroje XNA Game Studio Express. Zcela evidentně se s tímto úkolem vypořádalo velké množství hodně schopných hráčů/vývojářů, poněvadž her do soutěže přišlo hodně (4500 kousků od tvůrců ze 100 různých zemí) a výherců bylo nakonec vybráno rovněž hodně.
První místo obsadily hned dvě hry (Blazing Birds, The Dishwasher: Dead Samurai Remix), protože se prostě porotci nemohli rozhodnout, která je nejlepší. No a poněvadž pravidla soutěže byla zcela jasně předem stanovena, tak tvůrci obou dvou her na prvním místě dostali od Microsoftu odměnu 10 000 dolarů a kontrakt na vydání své hry na Xbox Live Arcade.
Microsoftu se však zdálo, že i hry na druhém místě jsou opravdu dobré, takže i jejich tvůrcům nabídla možnost podepsat smlouvu o vydání her na XBLA. Vítězů je tedy trošku více než jsme zvyklí. V tomto případě je to však jenom dobře, poněvadž XBLA potřebuje původní tituly jako sůl. Tabulku vítězů Dream-Build-Play soutěže najdete na této stránce.