Konami přináší omluvu za stav eFootball. Popel si sype na hlavu s příslibem zásadních oprav
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Konami přináší omluvu za stav eFootball. Popel si sype na hlavu s příslibem zásadních oprav

Konami přináší omluvu za stav eFootball. Popel si sype na hlavu s příslibem zásadních oprav

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

2. 10. 2021 09:40

Stupňující se kritika obklopující eFootball od japonského vydavatelství Konami donutila společnost k oficiální reakci. Ve svém otevřeném dopisu hráčům se vývojářské studio omlouvá za neoptimální stav, ve kterém hra vyšla, načež o druhou šanci s příslibem změn a budoucích oprav.

Reklama

  • Konami vydalo omluvu za podobu eFootball v den vydání
  • Slibuje pravidelnou sérii oprav i zvážení návrhů hráčů

Prohlášení týkající se čtvrtečního vydání nástupce fotbalové série Pro Evolution Soccer reflektuje nejzásadnější palbu hráčů, které hra čelí. „Po vydání eFootball 2022 jsme obdrželi početnou odezvu a sérii žádostí zohledňující herní balanc ve věci rychlosti nahrávek a bránění. Spolu s jejich přijetím bychom chtěli také uznat přítomnost problémů, které uživatelé hlásí ve spojení s cutscénami, animacemi obličejů, pohybem hráčů a chováním míče,“ otevírá svou omluvu Konami. 

Při navazujících slovech o plánovaném řešení situace se již blížíme na pomezí slibů loňského vydání Cyberpunku 2077. Podobně jako CD Projekt Red se i Konami zavazují k opravě svého titulu a zvážení všech komunitních připomínek, jež tento proces uspíší. Postupné rozesílání a vyhodnocování dotazníků začne podle studia už od příštího týdne. Konami si od tohoto prvního kroku slibuje především nasbírání dostatku informací k vydání většího updatu do konce října.

Jak už bylo při našem úvodním informování o prvotní reakci hráčů zmíněno, free-to-play oponent série FIFA dosáhl ihned po vydání na pozici nejhůře hodnoceného titulu na Steamu. Jeho uživatelské přijetí se zde po dvou dnech a téměř 14 tisících recenzích pohybuje na hraně 9 %, čímž spadá do běžně neviděné kategorie extrémně záporného hodnocení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz