"Klon" R6S byl stažen z mobilních obchodů
Inspirovat se u konkurence je často velmi dobré, a může vám to pomoct v tom prosadit se. Pokud něco funguje, není důvod se tím ponaučit. Mezi inspirací a kopírováním je ale velmi tenká hranice, kterou se někteří snaží probořit. Jedním z nich je i studio Ejoy.
To se společně s Google Play a App Store stalo terčem žaloby od Ubisoftu, a to kvůli hře Area F2. Ubisoft ve své žalobě tvrdí, že Ejoy porušuje autorské právo, a že by si jejich hru mohl zákazník splést se hrou Rainbow Six Siege. Google Play a App Store by pak měl podobným případům zamezit, což se nestalo, a hra se na jejich obchodě distribuovala.
Studio Ejoy si toho očividně je vědomo, jelikož jen pár dní po zveřejnění žaloby svou hru stahují a hráčům, kteří do hry investovali peníze, nabízí jejich vrácení. Vývojáři ale nejspíše plánují návrat. „Plánujeme přidat vylepšení do Area F2, abychom hráčům přinesli lepší zážitek.“ Dost možná se tak Ejoy bude snažit svou hru odlišit natolik, aby Ubisoft se svou případnou další žalobou neuspěl.