Insider tvrdí, že dohoda mezi Microsoftem a Kojima Productions je stále na stole
i Zdroj: Microsoft
Novinka Insider tvrdí, že dohoda mezi Microsoftem a Kojima Productions je stále na stole

Insider tvrdí, že dohoda mezi Microsoftem a Kojima Productions je stále na stole

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

15. 4. 2022 09:34

Zhruba před rokem se objevily první spekulace o dohodě, v níž má figurovat Hideo Kodžima a Microsoft, slavný designér podle všeho pracuje na exkluzivitě pro Xbox. Nepotvrzené zprávy má na svědomí insider Jeff Grubb, který na ně nyní navazuje.

Reklama
Reklama

  • Dohoda mezi Kodžimou a Microsoftem podle Jeffa Grubba platí
  • Údajně je nepravděpodobné, že by studio Kojima Productions koupila Sony

Grubb o spolupráci v létě minulého roku tvrdil, že se vyjednávání blíží do závěrečné fáze, zatím ale stále nedošlo na oficiální potvrzení, což maličko nabourává věrohodnost těchto spekulací. Insider je ale přesvědčen, že je vše na správné cestě.

O dohodě naposledy promluvil v pořadu GrubbSnax, několik týdnů nazpět údajně obdržel informaci, že je stále na stole. V této souvislosti se vyjádřil ke spekulacím, dle kterých má o studio Kojima Productions usilovat konkurenční Sony. Sice uznal, že by k akvizici teoreticky mohlo dojít, ale vzhledem ke zmíněné spolupráci s Microsoftem si nemyslí, že se tak stane.

Je samozřejmě také otázkou, na čem bude Kodžima pod vlajkou zeleného týmu pracovat. Nick Baker v podcastu Xbox Era naznačil, že nepůjde o novou IP, projekt údajně navazuje na již existující značku. Další zvěsti zase tvrdí, že bude využívat cloudové infrastruktury. V této souvislosti lze poukázat na nově založenou divizi pod Xbox Game Studios. Ta se pod vedením Kim Swift má soustředit na produkci titulů, které budou primárně využívat cloudové technologie. A právě sem podle všeho zapadá projekt pod taktovkou Kodžimy.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz