Hideo Kodžima se pustí do tvorby filmů a seriálů. Studio Kojima Productions otevírá novou divizi
Novinka Hideo Kodžima se pustí do tvorby filmů a seriálů. Studio Kojima Productions otevírá novou divizi

Hideo Kodžima se pustí do tvorby filmů a seriálů. Studio Kojima Productions otevírá novou divizi

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

22. 11. 2021 18:31 2

Je dobře známo, že Hideo Kodžima miluje filmy. To ostatně prozrazují i jeho videohry, kde je mnoho prostoru věnováno nezvykle dlouhým cutscénám. Není tedy žádným velkým překvapením, že se studio Kojima Productions bude do budoucna věnovat i klasické filmové (případně seriálové) tvorbě.

Reklama
Reklama

  • Kojima Productions otevírá pobočku v Los Angeles
  • Bude se soustředit na produkci filmů, seriálů a hudby
  • Hlavním úkolem je oslovit nové publikum a zvýšit povědomí o konkrétních hrách

Studio otevírá zcela novou divizi se sídlem v Los Angeles. V čele stojí Riley Russell, který téměř tři dekády pracoval pro Sony. Russell v komentáři pro magazín GamesIndustry.biz prohlásil, že se nový tým bude soustředit na spolupráci s talentovanými profesionály z televizní, filmové a také hudební branže.

“Cílem je rozšířit záběr a povědomí o značkách pod Kojima Productions, aby byly ještě více vnímány jako součást naší popkultury,” vysvětlil hlavní úkol. Zároveň vyjádřil, že se již nyní těší, až spolu se svým týmem začne pracovat s velkými talenty napříč celým zábavním průmyslem.

Pár slov utrousila také manažerka rozvoje - Jošiko Fukuda. Podle ní se způsob vyprávění příběhů v dnešním rychlém světě neustále proměňuje, je tedy naprosto klíčové hledat další cesty, jak fanoušky zaujmout a zabavit, jak se s nimi propojit. A právě nová divize by měla otevřít dveře k dalším možnostem. 

Žádné konkrétní plány zatím představeny nebyly, na to je zřejmě ještě příliš brzy. Jako první se samozřejmě nabízí Death Stranding, filmová/seriálová adaptace by hře rozhodně slušela.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz