Hledáte originální zombie střílečku? Yet Another Zombie Defense HD míří konečně i na telefony
i Zdroj: Steam / Awesome Games
Mobilní hraní Yet Another Zombie Defense HD Novinka Hledáte originální zombie střílečku? Yet Another Zombie Defense HD míří konečně i na telefony

Hledáte originální zombie střílečku? Yet Another Zombie Defense HD míří konečně i na telefony

Jakub Fišer

Jakub Fišer

24. 5. 2022 09:10

Vzpomínáte ještě na legendární prohlížečovou hříčku Boxhead, ve které jste měli jediný úkol – přežít vlny krvelačných zombíků? Na mobily teď míří velmi podobný titul, ovšem v pěknější grafice a celkově modernějším hávu. A ironie mu nechybí, jmenuje se totiž Yet Another Zombie Defense HD.

Reklama
Reklama

  • Yet Another Zombie Defense HD chce parodovat zombie tower defense hry
  • Hratelnost je jednoduchá – ve dne stavíte obranu, v noci se bráníte proti zombíkům
  • Hra je k mání na PC a konzole již několik let, nyní konečně přichází i na mobilní telefony

Pokud vás baví zombie apokalypsa, žánr tower defense a zároveň rádi bojujete proti nepřátelům ve vlnách, Yet Another Zombie Defense HD je hrou přímo pro vás. Poprvé zažila premiéru v roce 2017, kdy ještě jako typický indie titul zamířila na PC a konzole PlayStation 4 a Xbox One; později i na Switch.

Nyní hra přichází v lehce osvěžené variantě i na mobilní zařízení. Hratelnost je jednoduchá, ovládá se z výšky, takřka shora a vaším cílem je vybudovat svou základnu, která odolá náporům krvelačných “živých nemrtvých”. Důležitým aspektem je to, že zatímco ve dne máte klid na stavbu pasivní obrany, v noci už se musíte chopit zbraně a aktivně chránit své hnízdo.

K mání máte hned několik typů zbraní, samostřílů, plotů z kůlů, nebo třeba plot, který po zničení exploduje. Na druhou stranu i zombíci mají hned několik variant, včetně zmutovaných vlků. Dlužno ještě podotknout, že Yet Another Zombie Defense HD lze hrát v kooperativním multiplayeru.

Vývojáři ze studia Awesome Games vypustili trailer, který láká na brzký launch videohry také na mobilní platformu iOS. Pro iPhony a iPady bude Yet Another Zombie Defense HD k dispozici již 23. června a to za 79 Kč včetně DPH. Dostupnost pro Android zatím nebyla potvrzena.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz