Hideo Kodžima prozradil, že chce vedle videoher tvořit také filmy a hudbu
i Zdroj: Kojima Productions / Sony Interactive Entertainment
Novinka Hideo Kodžima prozradil, že chce vedle videoher tvořit také filmy a hudbu

Hideo Kodžima prozradil, že chce vedle videoher tvořit také filmy a hudbu

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

14. 11. 2022 11:17

Svět videoher se logicky prolíná s hudbou a filmem, v některých titulech méně, v jiných zase více. Třeba díla z hlavy Hidea Kodžimy jsou důrazem na filmovost a muzikálnost pověstné. Není tedy žádné překvapení, že se těmto oblastem chce věnovat více.

Reklama

  • Hideo Kodžima získal cenu v rámci Anan Awards 2022 za kulturní přínos Death Stranding
  • Během proslovu zmínil, že by se chtěl věnovat také čistě filmům a hudbě

Kodžima o víkendu promluvil na akci Anan Awards 2022. Získal zde totiž cenu za kulturní přínos titulu Death Stranding. V proslovu zmínil, že se sice celý život věnoval tvorbě videoher, zároveň ale musel myslet také na filmovou a hudební stránku jednotlivých projektů. V této souvislosti dodal, že by se filmu a hudbě chtěl věnovat také zvlášť.

Jeho slabost pro film není žádné tajemství, na tuto vášeň ostatně odkazuje hned první informace v jeho profilu na Twitteru. Pod záštitou Kojima Productions navíc vzniklo televizní a filmové studio sídlící v Los Angeles. Ještě nikdy však nezmínil, že by chtěl tvořit také hudbu.

Z jeho práce nicméně vyplývá, že si opravdu potrpí na kvalitní hudebníky. V případě Death Stranding spolupracoval třeba s Chvrches, Bring Me The Horizon nebo Low Roar. Otázkou zůstává, jakým žánrům by se chtěl věnovat on sám.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz