Hideo Kodžima prozradil, jak se staví k nabídkám na odkup Kojima Productions
i Zdroj: Kojima Productions / Sony Interactive Entertainment
Novinka Hideo Kodžima prozradil, jak se staví k nabídkám na odkup Kojima Productions

Hideo Kodžima prozradil, jak se staví k nabídkám na odkup Kojima Productions

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

4. 11. 2022 12:05

V posledních letech došlo v herní branži na velmi zajímavé akvizice, velké společnosti se nebály investovat do šikovných týmů, které si stáhly pod svou střechu. Nabídkám odolalo například studio Kojima Productions, to si naopak zachovalo nezávislost. A nyní se zdá, že se na tom do budoucna nic nezmění.

Reklama

  • Hideo Kodžima prohlásil, že každý den dostává nabídky na odkoupení Kojima Productions
  • Studio ale prodat nechce, cení si nezávislosti

Hideo Kodžima v rámci vlastního podcastu Brain Structure dal jasně najevo, že studio i nadále zůstává nezávislé. “Nejsme na nikoho napojeni a nikdo nás nepodporuje,” zdůraznil.

To ale neznamená, že by se k němu nedostaly lákavé nabídky. “Každý den jsem oslovován s nabídkami z celého světa,” přiznal. “Některé z těchto nabídek jsou až směšně vysoké, ale mně o peníze nejde. Chci dělat, co se mi zachce. Proto jsem tohle studio založil.” 

Jak následně dodal, jeho postoj se jen tak nezmění. “Dokud budu naživu, tak si nemyslím, že nějakou z těchto nabídek přijmu.” Zdá se, že si Kodžima po spolupráci s Konami velmi váží svobody, kterou získal založením vlastního studia. 

Během podcastu se také vyjádřil ke spekulacím, které tvrdily, že má být pokračování Death Stranding koncipováno jako exkluzivita pro Stadii. Kodžima odmítl, že by někdy na toto téma diskutoval s Philem Harrisonem, jenž Stadii šéfoval. Streamovací služba od Googlu ostatně končí.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz