Je to nové médium, říká Hideo Kodžima o jednom z chystaných projektů
i Zdroj: Kojima Productions / Sony Interactive Entertainment
Novinka Je to nové médium, říká Hideo Kodžima o jednom z chystaných projektů

Je to nové médium, říká Hideo Kodžima o jednom z chystaných projektů

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

27. 10. 2022 11:36

Hideo Kodžima v poslední době relativně často mluví o připravovaných projektech, stále však mluví spíše v hádankách, takže je prakticky nemožné dělat jakékoliv závěry. To samé platí i pro jeho poslední rozhovor.

Reklama

  • Kodžima označil jeden ze svých projektů jako nové médium
  • Možná se jedná o hru vznikající ve spolupráci s Microsoftem

Rozhovor pořídili redaktoři magazínu The Guardian, kteří se logicky zeptali na chystané hry. “Je to skoro jako nové médium,” odpověděl Kodžima, přičemž naznačil, že pokud s realizací nápadu uspěje, převrátí vše naruby. “A to nejen v herní branži, ale také v rámci filmového průmyslu.”

Výstřední designér následně podotkl, že trvá opravdu dlouho, než se experiment promění v něco, co může být součástí každodenního života. Zde by se dal připomenout jeho projekt vznikající ve spolupráci s Xbox Game Studios, který byl potvrzen v červnu. Kodžima tehdy prohlásil, že se jedná o zcela nový typ zážitku, s jakým se ještě nikdo nesetkal. Jeho zhotovení údajně plánoval velmi dlouho, ale teprve nyní má ty správné nástroje díky cloudové technologii od Microsoftu. Podle všeho má jít o horor Overdose.

Co se z projektu nakonec vyklube, to ukáže až čas. Kodžima by se eventuálně ještě do konce letošního roku mohl objevit na některé z chystaných akcí, možná tedy brzy budeme o něco moudřejší.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz