GOG se CD Projektu nevyplácí a je ve ztrátě, prý přijdou organizační změny
Novinka GOG se CD Projektu nevyplácí a je ve ztrátě, prý přijdou organizační změny

GOG se CD Projektu nevyplácí a je ve ztrátě, prý přijdou organizační změny

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

30. 11. 2021 15:56 2

V souvislosti se zveřejněním finančních výsledků CD Projektu za třetí kvartál jsme se dozvěděli, jak se daří platformě GOG.com. Ačkoliv firma jako taková díky masivním prodejům Cyberpunku a Zaklínače vykázala roční růst o téměř 40 procent, na GOGu tratila přes 2,2 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 49,4 milionu českých korun.

Reklama
Reklama

  • GOG se CD Projektu nevyplácí
  • Za uplynulý rok je ve více než dvoumilionové ztrátě (v dolarech)
  • Dle finančního ředitele CDPR dojde k organizačním změnám

Dle webu Eurogamer během prezentace výsledků finanční ředitel CD Projektu Piotr Nielubowicz uvedl, že v GOGu dojde k organizačním změnám. Měl přiznat, že je finanční výkon platformy neuspokojivý a firma se snaží podnikat kroky, které by jej zlepšily.

„Především jsme se rozhodli, že se GOG musí více zaměřit na své základní poslání, tedy nabídku pečlivě vybraného katalogu her s unikátní filizofií bez protipirátských opatření. V souvislosti s tímto přístupem dojde ke změnám v struktuře týmu [který GOG provozuje],“ vysvětlil Nielubowicz. Tyto změny by měly postupně vést k tomu, že bude v příštím roce GOG finančně efektivnější a měl by se dostat alespoň do černých čísel.

GOG vznikl v roce 2008 pod názvem Good Old Games a původně nabízel možnost nákupu starších her optimalizovaných pro moderní počítače s příznivou strategií bez využití otravných protipirátských ochran. V roce 2010 služba prošla výraznými změnami a v roce 2014 přinesla vlastního klienta GOG Galaxy, který se nabídkou služeb podobá Steamu nebo Epic Games Store.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz