CD Projekt měnil rozdělení vývojářských týmů, začíná se více soustředit na expanze Cyberpunk 2077
i Zdroj: Hrej.cz
Cyberpunk 2077 Novinka CD Projekt měnil rozdělení vývojářských týmů, začíná se více soustředit na expanze Cyberpunk 2077

CD Projekt měnil rozdělení vývojářských týmů, začíná se více soustředit na expanze Cyberpunk 2077

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

29. 11. 2021 22:10 2

Polské studio CD Projekt Red se touto dobou minulý rok otřásalo v základech. Blížilo se očekávané vydání nejostřeji sledované hry posledních let, Cyberpunk 2077. Tehdy se za necelé dva týdny se měl launch hry zapsat do historie jako jeden z těch nejhorších a nejkontroverznějších. Po téměř přesně 12 měsících hra pořád není v optimálním stavu a vážné problémy při vydání narušily i plány na další podporu titulu, CD Projekt ale nyní v hodnocení třetího finančního kvartálu ukázal, že pomalu opouští podporu hry jako takové v zájmu vývoje bezplatných DLC rozšíření.

Reklama

  • CD Projekt v hodnocení třetího finančního kvartálu zmiňuje, jak se mění rozložení sil ve vývoji
  • Tým se postupně méně soustředí na opravy Cyberpunku a vývoj next-gen verze, naopak se více tlačí na pilu u expanzí hry
  • Více vývojářů se také podílí na mobilním Zaklínači a budoucích projektech

Své plány vyobrazil v horizontálních grafech, které ukazují, jak se vyvíjelo rozložení týmu od konce loňského roku do konce září letošního roku. Na konci loňského prosince se pochopitelně většina vývojářů věnovala hašení problémů spojených se špatným technickým stavem hry, přičemž se zřejmě pevně dané skupiny vývojářů věnovaly vývoji titulů Gwent a mobilnímu The Witcher: Monster Slayer. Hrstka autorů pak pracovala na zatím neoznámených projektech.

CD Projekt měnil rozdělení vývojářských týmů, začíná se více soustředit na expanze Cyberpunk 2077
i Zdroj: Hrej.cz

V současnosti se ale alokace výrazně mění. Stále méně vývojářů se věnuje podpoře hry a vývoji odkládané next-gen verze, zatímco se CD Projekt začíná orientovat na tvorbu dalšího obsahu v podobě větších expanzí. O něco více podpory dostává Monster Slayer, Gwent je na tom stále stejně a nepatrně více se rozbíhají práce na dalších hrách.

Co to znamená prakticky se můžeme jen domnívat. Dle aktuální roadmapy by měly v příštím roce vyjít další úpravy, rozšíření, zmíněná bezplatná DLC i odkládaná verze pro next-gen konzole. Otázkou také je, zda a případně do kterého políčka v grafech zapadá multiplayer. Ten měl ve hře původně být v podobě standalone nástavby, později byl zrušen, ale opakovaně bylo spekulováno o tom, že se objeví alespoň v nějaké zjednodušené podobě.

CD Projekt odkládá next-gen verze Cyberpunku i Zaklínače 3 na příští rok

CD Projekt odkládá next-gen verze Cyberpunku i Zaklínače 3 na příští rok

Polské studio CD Projekt RED oznámilo, že očekávané verze titulů Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3: Divoký hon pro konzole…

20. 10. 2021 17:30

V poslední době se, zdá se, situace kolem Cyberpunk 2077 začíná otáčet k lepšímu. V souvislosti s nedávnou masivní slevou se hře na Steamu dostává kladných recenzí a prezident CD Projektu Adam Kiciński tvrdí, že podle něj bude na Cyberpunk nakonec vzpomínáno jako na skvělou hru.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama