God of War trhá rekordy, překonal i PC port akční adventury Horizon Zero Dawn
God of War (2018) Novinka God of War trhá rekordy, překonal i PC port akční adventury Horizon Zero Dawn

God of War trhá rekordy, překonal i PC port akční adventury Horizon Zero Dawn

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

18. 1. 2022 08:45 8

Bůh války konečně zavítal také mezi hráče na PC, kteří ho přivítali s otevřenou náručí. Úspěch nyní dokreslují i konkrétní čísla.

Reklama
Reklama

  • God of War na Steamu dosáhl na 73 tisíc souběžně hrajících hráčů
  • Port Horizon Zero Dawn vykázal přes 56 tisíc, Days Gone 27 tisíc

S informací přispěchal Benji-Sales. V příspěvku na Twitteru upozornil, že God of War na Steamu dosáhl na 73 529 souběžně hrajících hráčů, čímž výrazně překonal Horizon Zero Dawn (56 557). Tím se z něj stává zatím nejúspěšnější počítačový port z portfolia PlayStation Studios.

Že půjde o velký hit, bylo jasné už před samotným vydáním, v žebříčku nejprodávanějších her na Steamu si God of War velmi rychle proklestil cestu až na vrchol. Příspěvek také poukazuje na skutečnost, že spolu s původní verzí titul s největší pravděpodobností překonal milník 20 milionů prodaných kusů. 

Vřelé přijetí od hráčů na PC může vést k větší ochotě připravit PC verze dalších her. Cory Barlog ovšem v rozhovoru pro magazín Game Informer upozornil, že Sony i nadále přistupuje k portování s velkou opatrností, rozhodně nelze očekávat, že by Steam v nejbližších letech přetékal tituly, které původně vyšly jako exkluzivity pro konzole PlayStation. Barlog ostatně momentálně ani neví, zda se PC hráči dočkají i pokračování s podtitulem Ragnarok.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz