Glen Schofield vzpomíná na začátky vývoje The Callisto Protocol. Video přináší další gameplay záběry
i Zdroj: Striking Distace / Krafton
The Callisto Protocol Novinka Glen Schofield vzpomíná na začátky vývoje The Callisto Protocol. Video přináší další gameplay záběry

Glen Schofield vzpomíná na začátky vývoje The Callisto Protocol. Video přináší další gameplay záběry

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

18. 7. 2022 08:39

Mezi nadějné projekty letošního roku rozhodně patří také The Callisto Protocol. Námět se urodil v hlavě Glena Schofielda, v herní branži zaujal natolik, že nakonec vedl k založení studia Striking Distance, které se pustilo do jeho realizace. A právě o začátcích vývoje kreativní ředitel promluvil v novém videu.

Reklama
Reklama

  • Ředitel vývoje The Callisto Protocol vysvětluje, jak se rodil námět
  • Sci-fi horor vymýšlel při procházkách v poušti
  • Příprava příběhu a scénáře zabrala zhruba rok a půl

Video vzniklo v redakci magazínu Game Informer. Krom rozhovoru s šéfem studia obsahuje i dosud neviděné záběry přímo ze hry. Schofield je mimo jiné znám jako spoluzakladatel studia Visceral Games, které vzniklo v roce 2009. Tou dobou ještě nemohl vědět, že za dalších deset let začne dávat dohromady další tým, tentokrát pod záštitou společnosti Krafton.

Schofield zavzpomínal na těžké období po odchodu z Visceral Games, kdy si potřeboval vyčistit hlavu. Po několik týdnů chodil každý den na procházku tusconskou pouští, kde kreslil a při tom přemítal o dalším velkém projektu. Z několika nápadů se nakonec rozhodl pro sci-fi horor, který se odehrává na Jupiterově měsíci Callisto.

Jako další nosný prvek označil vězení, jelikož podle něj není nic strašidelnějšího než být ve vězení. Další nápady se pak začaly organicky nabalovat. Následně trvalo zhruba rok a půl, než se mu spolu s týmem pisálků podařilo dokončit příběh a sepsat celý scénář.

Ještě letos se dozvíme, jak Schofieldův námět obstojí v praxi. The Callisto Protocol má vyjít 2. prosince na PC a konzolích Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 a PlayStation 5.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz