Full Auto 2: Battlelines Článek Full Auto 2: Battlelines

Full Auto 2: Battlelines

Julius Rácz

Julius Rácz

6. 11. 2006 23:35
Reklama

Vzhledem k průměrnosti loňského FA pro Xbox je zřejmé, že v případě následovníka, určeného pro platformu PS3, by měla přijít na řadu četná vylepšení. Zvláště pak s ohledem na skutečnost, že jde o PS3 launch titul. Stejně jako ve Full Auto, i v Battlelines budou hrát hlavní roli těžce obrněná a těžce vyzbrojená vozidla, s nimiž se hráči budou prohánět na rozmanitých tratích, v jejichž bezprostředním okolí se objeví množství zničitelných předmětů.

Herní režimy

Hra jako taková nabídne hráči tři hlavní herní módy – kariéru, arkádu a online. Kariéra bude obvyklou anabází závodů, na jejichž pozadí se bude odvíjet příběh, vysvětlující okolnosti herního dění. Pomineme-li detaily příběhu, zjistíme, že na vás čeká přibližně padesát misí, zahrnujících různé soutěže, podstatou připomínající buď klasické závody, eskorty nebo třeba i souboje v arénách. Postupem hrou budete, v návaznosti na dokončení misí, odemykat nová auta a zbraně. V závislosti na příběhu se také objeví nové tratě a oblasti města New Meridian, v němž se story odehrává.

Celkem by se v Kariéře mělo objevit 22 drah, z toho 7 zcela nových tratí a 6 nových arén. Ve hře naleznete celkem 27 vozů, ale jenom šest z nich budou vozy nové, rozdělené dle charakteru do pěti tříd. Pakliže vás zajímá spíše hrubá síla, očekávat můžete celkem 20 zbraní, z toho 9 originálů. Arkáda je starým, osvědčeným a nejrychlejším způsobem, jak si bez jakýchkoliv obstrukcí zazávodit. Na výběr bude jeden z trojice typů lokálních soutěží, v nichž bude možné využít i asistence hardwarem řízených oponentů (závod, deathmatch, týmový deathmatch). Online režim nabídne podporu multiplayeru pro až osm hráčů v jednom z pěti typů hry. O nich však až za chvilku.

Vozy

Pokud jde o vozítka, objeví se mezi nimi novodobé prototypy i předělávky značek z šedesátých let. Rozdíly mezi jednotlivými modely budou spočívat především v odlišné výdrži (objemu nádrže), akceleraci, rychlosti nebo útočném, resp. obranném potenciálu. V praxi se tak setkáte s vozidly vybavenými lehkými zbraněmi, které zmizí za horizontem ihned po startu, ale i s obrněnci, kteří na úkor ztráty mobility budou disponovat výrazně účinnější artilerií. Jako cenný rozšiřující prvek zůstává ve hře systém Unwreck, pomocí něhož může hráč vrátit čas a odvrátit tak důsledky kupříkladu nežádoucí srážky s oponentem. V zájmu zvýšení hratelnosti však bude pro tentokrát využití Unwrecku méně četné, než tomu bylo v prvním díle. Zatímco v původním FA destrukce překážek nijak významně neovlivňovala dění v závodu, ve Full Auto 2 bude hrát velmi důležitou roli v boji o pozice. Odstřelené budovy, bedny či kusu potrubí totiž dokáží řádně zatopit za vámi jedoucím závodníkům. Abyste však mohli něco odstřelit, tak musíte mít čím, že ano?

Zbraně

Na rozdíl od svého předchůdce, který nabízel jen předdefinované páry zbraní, nabídne Full Auto 2 možnost zvolit si zbraňové systémy podle typu auta. S ohledem na model vozu si budete moci sami vybrat dvě zbraně z příslušné nabídky. Co se týče jejich použití, tak bylo údajně vylepšeno míření i střelba. Je pravda, že docela velkou zásluhu na tom má hlavně nový SIXAXIS PS3 ovladač, který nabízí citlivější a technicky pokročilejší ovládání, než gamepad Xboxu 360. Ve výčtu zbraní se vyskytnou i kontaktní destruktivní prostředky, jako jsou například masivní ocelové radlice. Chybět však nebudou ani střelné zbraně, mezi nimiž vyniká třeba protitankové dvojče. Lepší zbraně se pochopitelně zpřístupní až po splnění daných misí, takže třeba laser se v nabídce objeví až po úspěšném absolvování dejme tomu šesté úrovně.

Grafika a zvuk

Grafické zpracování se na první pohled příliš neliší od vizuálního projevu xboxového FA. Na pohled druhý se však ukáže řada inovací. Pomocí zdokonaleného fyzikálního modelu bylo dosaženo realističtějšího projevu jízdy, která tím pádem netrpí arkádovou klouzavostí. Mnohem lépe by mělo být zpracováno i poškození vozu při bouračkách, které bude daleko reálnější (díky alternativnímu systému textur) a atraktivnější. V návaznosti na vítězství v módu Kariéra si bude hráč moci svá vozidla upravit pro multiplayer či Arkádu. A to jak po stránce vzhledu, tak i zbraňového arsenálu. Základní přehlídka dostupných textur bude navíc, v průběhu kariérního režimu, dále rozšiřována o textury poražených soupeřů.

Multiplayer

Asi největší novinkou oproti loňskému FA je multiplayer režim zvaný Aréna. V tomto online herním módu spolu bude bojovat až 8 hráčů v ohraničeném a nepříliš rozlehlém území. Omezená volnost pohybu by měla dát zelenou pořádné destrukci soupeřů, k níž hráč využije jak čelní, tak i ty zadní zbraně. Kromě Arény se v multiplayeru setkáme s klasickým deathmatchem a jeho týmovou variantou. Dalším novým online režimem je Base Assault, v němž se utkají dvě čtyřčlenné skupiny závodníků v oblasti, rozdělené – obdobně jako při CTF – na dvě soupeřící území. Na rozdíl od CTF, kde je primárním úkolem týmu získat v centru umístěnou vlajku a donést ji do vlastní centrály, je v Base Assault cíl přesně opačný. Místo vlajky se v centru objeví bomba, kterou je nutno dostat do centrály nepřátelského týmu. Nesmíme zapomenout ani na tzv. Cat and Mouse (hru na kočku a myš) mód, který lze charakterizovat jako souboj dvou čtveřic, z nichž jedna představuje lovce a druhá ochránce. Z ochránců je pak zvolena kořist, kterou zbylí členové týmu chrání.

Závěr

Celkově lze vylepšení a novinky, které Full Auto 2 nabízí svému předchůdci, shrnout následovně. Větší důraz byl kladen na akční složku závodů a omlazovací kůrou prošlo i ovládání. S povděkem je třeba kvitovat slíbenou přítomnost nových zbraní a nových modelů aut i jejich detailnější a propracovanější design. Věrnější zvukové efekty by, spolu s působivěji ztvárněnými destrukcemi, měly zabezpečit autentičtější pocity ze hry. V souvislosti s hudební kulisou nelze opomenout fakt, že každé vozidlo bude vybaveno svou vlastní, licencovanou hudební nahrávkou, která bude hráči znít v uších tím více, čím blíže se dotyčnému oponentovi přiblíží. Jak je vidět, tak se tvůrci do odstranění nedostatků předchozí verze vrhli opravdu s vervou a Full Auto 2 by se tak mohlo stát tím, čím měl být už první díl – zajímavou kombinací arkádových závodů a bezhlavé akce.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama