Francouzští odbojáři vyzývají zaměstnance Ubisoftu, aby šli do stávky. Nelíbí se jim chování šéfa firmy Guillemota
i Zdroj: Ubisoft
Byznys Novinka Francouzští odbojáři vyzývají zaměstnance Ubisoftu, aby šli do stávky. Nelíbí se jim chování šéfa firmy Guillemota

Francouzští odbojáři vyzývají zaměstnance Ubisoftu, aby šli do stávky. Nelíbí se jim chování šéfa firmy Guillemota

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

18. 1. 2023 11:31 1

V souvislosti s nedávným odložením pirátské akce Skull & Bones a zrušením několika neoznámených titulů jsme vás informovali také o vyjádření vedení francouzského Ubisoftu. To zaměstnancům naznačilo, že bude letošní rok především o jejich odpovědnosti. V reakci na to nyní odboráři vyzývají zaměstnance centrály Ubisoftu, aby šli do stávky.

Reklama

  • Odborový svaz ve Francii vyzval zaměstnance Ubisoft Paris, aby vystoupili proti vedení
  • Mají žádat zvýšení platů, zkrácení pracovní doby a jít do stávky

Konkrétně mluvíme o elektronické zprávě CEO firmy Yvese Guillemota, který připomněl, že bude letošní rok z hlediska financí těžký, a že by každý vývojář měl přiložit ruku k dílu tak jak umí. Zároveň ale z mailu někteří kritici vyčetli sdělení, že jsou nyní za úspěch firmy přímo zodpovědní řadoví autoři (byl použit obrat “ball in your court”).

Francouzský odborový svaz Solidaires Informatique, podporující zaměstnance ve vývojářských oborech, nyní autory z Ubisoft Paris vyzval ke stávce. Svaz argumentuje, že se vedení zbavuje odpovědnosti za svou neschopnost, což by si vývojáři z hlavního sídla firmy neměli nechat líbit. Připomíná, že i přes zvýšenou snahu peníze stejně zůstanou v kapsách managementu

Vývojáři mají podle svazu žádat o desetiprocentní zvýšení platů, jako kompenzaci inflace, a také požadovat zkrácení pracovního týdne na čtyři dny. Klíčovým bodem by měla být stávka, naplánovaná na 27. ledna v odpoledních hodinách.

Zástupci Ubisoftu zatím na výzvu nijak nereagovali. Není tedy jasné, jestli ji přijmou a skutečně sáhnou po stávce. V předloňském roce stávkovali třeba zaměstnanci Activision Blizzard.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz