Forza Motorsport údajně sklouzla do druhé poloviny letošního roku. Místo jara má zřejmě vyjít až ke konci roku
i Zdroj: Turn 10
Forza Motorsport 8 Novinka Forza Motorsport údajně sklouzla do druhé poloviny letošního roku. Místo jara má zřejmě vyjít až ke konci roku

Forza Motorsport údajně sklouzla do druhé poloviny letošního roku. Místo jara má zřejmě vyjít až ke konci roku

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

28. 1. 2023 09:55 1

I když nová Forza Motorsport uhranula pohledem asi tak, jak se dalo čekat, vágnost data vydání se ukázala jako překvapivá. Před pořádáním nově zformované akce Developer_Direct se oficiálně počítalo s tím, že hra studia Turn 10 stihne letošní jaro, protože s touto informací vyrukovali autoři loni v červnu. Nicméně, když se po konci programu vyjevilo, že hra stále míří jen na rok 2023 (tedy bez data přiblížení), řada hráčů zůstala na pochybách, kdy vlastně vyjde. Podle nové informace je však odpověď jednoduchá. Hra byla údajně odložena o několik měsíců a po oznámení, které nás má čekat, vyjde v druhé polovině letošního roku.

Reklama

  • Nová Forza Motorsport může nakonec vyjít až v druhé polovině roku
  • Na možnost upozornil novinář a insider Jeff Grubb, který čerpal ze své sítě zdrojů

Podle novináře Jeffa Grubba, který o hře promluvil v poslední epizodě podcastu Game Mess Decides, byla hra údajně odložena na třetí čtvrtletí tohoto roku – a to bez popisu jakéhokoli bližšího data. Po potvrzení, že titul stále vyjde letos, uvedl, že hra během roku sklouzne k pozdějšímu datu vydání a pravděpodobně ne první polovině roku. „Časový rámec, který pro Forzu slýchám, je nyní Q3 [třetí kvartál], a možná dokonce o něco později.“ 

Jelikož se jedná pouze o spekulaci, je dobré brát ukázat i odlišný pohled. Ten nabízí např. Geoff Keighley stojící za The Game Awards a Summer Game Fest. Dlouholetý pořadatel herních akcí totiž v rámci svého Twitteru uvedl, že nová Forza Motorsport možná nestihne jaro, ale vyjde ještě před koncem letošního června.

Pokud jde o čistě informace, které poskytl Microsoft, magazín Eurogamer v této souvislosti též uvádí, že ředitel Xboxu Phil Spencer vydání Forzy také komentoval. Ve svém nedávném rozhovoru pro IGN nabídl Spencer náznak toho, že hra sice mohla projít zpožděním, ale určitě vyjde ještě letos.

„Vím, že zde byly určité otázky kolem vydání Forza Motorsport, protože jsme [na Developer_Direct] odhalili jen rok, nikoli den vydání. Pokud se nicméně podíváte na sérii historicky, každý by už měl dobře vědět, že kvalita, kterou Turn 10 do těchto her vkládá, bude k vidění i v této hře. A to je to nejdůležitější, na čem záleží. Až budeme vydání trochu blíž, vyjdeme samozřejmě i s datem. Znovu však potrhujeme, že se jedná o hru pro rok 2023.“ uvádí Phil Spencer.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz