EA neplánuje jednat o prodeji, dle ředitele je stav společnost excelentní
i Zdroj: GettyImages
Novinka EA neplánuje jednat o prodeji, dle ředitele je stav společnost excelentní

EA neplánuje jednat o prodeji, dle ředitele je stav společnost excelentní

Radek Raudenský

Radek Raudenský

4. 8. 2022 12:03

V posledních měsících se herním průmyslem šíří spekulace o dalších prodejích, jmenovitě prý měl o odkupu jednat jak Ubisoft, tak vydavatel EA. Druhý zmíněný ale nyní všechny tyto dojmy zasekává a sám ředitel studia Andrew Wilson tvrdí, že chce zůstat „nezávislým“.

Reklama
Reklama

  • EA neplánuje vlastní prodej
  • Dle ředitele Wilsona je stav společnosti excelentní
  • Po akvizici Activision Blizzard se z EA stane největší nezávislý vývojář i vydavatel

Na konferenci pro investory Wilson řekl, že stav společnosti je „excelentní“ a po dokončení akvizice Activision Blizzard se Electronic Arts stane „největším nezávislým studiem a vydavatelem digitálního zábavního průmyslu na světě.“ Ředitel se pak těší na budoucnost celého studia a nebojí se, že by se situace měla zásadně zhoršit.

Opačná situace panuje u Ubisoftu. Ten ještě nezveřejnil své finanční výsledky, nicméně oficiálně zrušil vývoj několika her, odložil vydání Avatara a ředitel si nechal o třetinu snížit svůj plat. Zde jsou pak spekulace o prodeji poměrně pochopitelné, otázkou ale je, kdo by se měl stát případným majitelem. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz